logo
Koncerty
GBH
2021-11-09
Skin

GBH zagra we Wrocławiu w 2022


GBH zagra we Wrocławiu w 2022Foto: facebook.com/GBH.official

wROCKfest zaprasza do Wrocławia na koncert zespołu Grievous Bodly Harm - w skrócie GBH. Obok The Exploited i Discharge jest to najpopularniejszy zespół z drugiej fali brytyjskiego punk rocka. Grupa powstała w 1978 roku w Birmingham, a trzon grupy od początku stanowią: Colin Abrahall (wokalista), Colin "Jock" Blyth (gitara) oraz basista Ross Lomas. Przez zespół przewinęło się czterech perkusistów, zaś od 1993 roku z GBH gra Scott z grupy Bomb Disneyland.

Pierwsze cztery albumy kwartetu z Birmingham należą do kanonu punk rocka. Mowa o płytach: "Leather Bristles Studs And Acne", "City Babys Attacked By Rats", "City Babies Revenge" oraz "Midnight Madness And Beyond". W latach 90. GBH, podobnie jak The Exploited, skręcił bardziej ku scenie metalowej, o czym mogą świadczyć późniejsze wydawnictwa: "From Here To Reality" czy "Church Of Truly Wraped". Mimo wszystko jednak grupa nigdy nie zerwała z punkowymi korzeniami. Powrót do starego grania stanowią ostatnie albumy GBH: "Punk Junkies" (1997), "Ha Ha" (2002) i "Perfume and piss" (2010). Ich ostatnim wydawnictwem pozostaje bardzo ciepło przyjęty przez dziennikarzy i fanów album "Momentum" wydany przez wytwórnię HELLCAT w 2017 r.

GBH zagra w Starym Klasztorze - termin, bilety, support

Polski koncert GBH odbędzie się 25 maja 2022 we Wrocławiu w klubie Stary Klasztor. W roli supportu wystąpi założona w 2016 r. formacja This Means War, która w 2019 r. wydała swój debiutancki album “Heart Strings”. W sprzedaży dostępne są następujące bilety:

  • miejsca stojące - 79 PLN (I pula)
  • miejsca siedzące (balkon) - 100 PLN

Wejściówki dostępne na staryklasztor.com.pl/bilety/ oraz m.in. w serwisach Eventim, eBilet, Biletin, Ticketmaster.