logo
Festiwale
Lej Mi Pół
Transgresja
Frik Muzk Festival
2023-02-25
Skin

Frik Muzik Festival 2023 [DATA, LINE-UP, BILETY]


Frik Muzik Festival 2023 [DATA, LINE-UP, BILETY]Foto: Facebook / Stary Klasztor

Wrocławski klub Stary Klasztor zaprasza na kolejną edycję najbardziej zwariowanej wrocławskiej imprezy - Frik Muzik Festival. Pierwsza, historyczna już, edycja odbyła się w 2010 roku z udziałem gwiazdy stylu humppa, zespołu Eläkeläiset z Finlandii. Impreza zakończyła się totalną demolką sceny, upadkiem festiwalu na kilka lat oraz zamknięciem legendarnej sali Wytwórni Filmów Fabularnych. Dowód.

Frik Muzik Festival 2023 - data, line-up, bilety

Tegoroczna edycja Frik Muzik Festival odbędzie się 31 marca 2023 w Sali Gotyckiej klubu Stary Klasztor we Wrocławiu. 

Bilety:

  • 70 PLN - miejsca stojące (I pula)
  • 90 PLN - miejsca siedzące

Wejściówki dostępne na staryklasztor.com.pl/bilety/ oraz na platformach Eventim, eBilet, KupBilecik, Biletyna i Ticketmaster. Obok zwariowanej muzyki, istotną częścią wydarzenia są zwariowane stroje i przebrania. Stąd też dla osób przebranych we frikowym stylu przewidziane są ulgowe bilety z 25% zniżką! Oprócz tego podczas imprezy obędzie się przegląd frikowej mody, w którym nagrodami będą karnety i bilety na festiwal 3-Majówka 2023. Organizatorzy liczą zatem na nieskrępowaną niczym, inwencję.

Tego wieczoru zagrają następujące zespoły:

Woda Ski Bla - gospodarz

Zespół powstał w worku ze skrzyżowania łodzi podwodnej z brojlerem - dziką rasa kurczaka jutlandzkiego. W Paryżu bądź Poznaniu. Niestety nie można do tego dojść ze względu na pisownię litery "ó" w wyrazie "kołek". Pierwszy utwór skomponowano ze względu na wycieczkę na Martynikę. Kariera muzyczna grupy Woda Ski Bla rozwija się nadal w kierunku określonym jedynie symbolicznie przez pieśniarzy i tańca z Kowalewa - województwo pomorskie, trzeci słup od lewej. Wpływy wczesnobengalskokrasnoludzkopiękne, z dużym naciskiem na przednie koło psa. 

Zepsół jest plątaniną kabli, drutu kolczastego, oraz swoistym miszmasz zupy ogorkowej i jej dwóch braci. Z tym, że należy zauważyć tutaj i wszędzie po kolei przy okazji niezliczonych entuzjastycznych, a także najpiększych fanów muzrockowejjazzyki i przedstawicół pszczół w czynie. Paradne wygibasy myślowe zawarte w przesłaniu, a także swój niepowtarzalny styl zespół Woda Ski Bla nabył w drodze dyfuzji lub infekcji droga kropelkową od wybitnego fabrykanta gwoździ tudzież i betonu konkretnego, którego to nazwy nie możemy podać gdyż jest ciężka.

Transgresja 

Śląski zespół, który swoimi kompozycjami wciąga w świat energetyzującego psychodelicznego rocka. Wizytówką kapeli jest przykuwająca oko oprawa wizualna, spajająca tajemnicze i mroczne brzmienie z kontrastową grą świateł i fluorescencyjnymi stylizacjami wykonawców. Każdy koncert grupy Transgresja to klimatyczne show, uczta dla zmysłów i wyobraźni.

W ciągu kilku lat działalności, zespół pojawił się w telewizyjnym show "Mam Talent”, dotarł do finału Antyfestu 2018, dwukrotnie wystąpił na Pol'and'Rock Festival (2019, 2022), na CieszFanów Festiwal 2021, a także zdobył nagrodę specjalną konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych 2021. Na przestrzeni lat zespół współdzielił scenę z czołówką polskich zespołów rockowych m.in. Hunter, Łydka Grubasa, Jelonek, czy Organek.

Do artystycznego dorobku formacji należy demo “Ludzie Atomów Masowej Destrukcji”, EP-ka “Spokój Znajdzie Niewielu” oraz album "Brak Równowagi", który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności oraz krytyków muzycznych. W 2022 roku ukazał się drugi longplay pt. "GOLIAT” .

Lej Mi Pół

Grupa kojarzona przede wszystkim ze swoich nieugłaskanych, naszpikowanych absurdalnym humorem tekstów oraz prostych, momentalnie wpadających w ucho melodii. Koncerty Lej Mi Pół rządzą się swoimi (spontanicznie ustanawianymi) prawami, dzięki czemu między muzykami i publicznością szybko zanika dystans, a atmosfera staje się przyjemna niczym na domówce u dobrych znajomych. 

Choć gros twórczości Lej Mi Pół stanowią piosenki adresowane dla słuchacza dojrzałego ze względu na ich kontrowersyjną tematykę i nieprzystępną dla dziecięcego ucha narrację, trudno nie docenić lekkości, z jaką ci śląscy muzycy z przyziemnych, wręcz trywialnych sytuacji (obok których na co dzień przeszlibyśmy raczej obojętnie), potrafią "wycisnąć” kroplę inspiracji i oblec ją w pełnoprawny utwór muzyczny. 

Dotychczas zespół wydał cztery studyjne albumy - “Skolioza Odbytu”, ”Fabryka Męskości”, “Wszystkiego Najlepszego Marian” oraz ”Wędrowny Druciarz”.