logo
Newsy
Rock na Bagnie
Fort BS
2022-12-06
Skin

Fort BS na Rock na Bagnie 2023


Fort BS na Rock na Bagnie 2023Foto: Facebook / Fort BS

Rock na Bagnie ogłosiło kolejny zespół. Tym razem skład festiwalu uzupełniła powracająca na Bagna formacja Fort BS, która zagra koncert z okazji 40-lecia istnienia.

Zespół Fort BS powstał w roku 1983 kiedy to w głowach muzyków urodziła się idea skomentowania słowem i dźwiękiem otaczającej rzeczywistości. Rok 1984 to pierwsze lokalne koncerty oraz pierwszy mały sukces na FMR Jarocin’84. W Jarocinie po raz drugi kapela gra również następnego roku. Zgodnie z zasadą "do trzech razy sztuka” grupa bierze udział w FMR Jarocin’86 z zupełnie nowym, zimno falowym materiałem i zostaje jednym z laureatów. Otrzymuje też nagrodę od władz Jarocina.

Nazwa Fort BS trafia do świadomości odbiorców a numer “Rozhulantyna” trafia na składankę ”Jeszcze Młodsza Generacja” m.in. obok utworów takich zespołów jak: Kult czy T.Love Alternaive. Grupa jeździ z koncertami po kraju na których rozprowadza swoją pierwszą demo kasetę. Jednak dopiero w 1992 roku ukazuje się pierwsze oficjalne wydawnictwo zespołu pt. “Punk'n'Roll”

Do tej pory zespół wydał 5 płyt. Dyskografię zamyka wydany w 2015 r. album ”Po cichu…"

Obecny skład zespołu:

  • Robert "Cichy" Cichocki - vocal
  • Piotr „Piter” Wojciechowski - gitara
  • Rafał "Rufio" Leśniak - gitara
  • Andrzej "Jędrula" Idzi - bas
  • Dariusz "Burza" Burzyński - perkusja

Rock na Bagnie 2023 - data, line-up, bilety

Trzynasta edycja festiwalu Rock na Bagnie odbędzie się w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2023 na plaży nad Biebrzą w Goniądzu. Do końca grudnia obowiązuje cena 170 PLN za pełny karnet. Aktualny skład w osobnym wpisie.