logo
Newsy
Pol'and'Rock Festival
Flogging Molly
2024-03-18
Skin

Flogging Molly na 30. Pol'and'Rock Festival


Flogging Molly na 30. Pol'and'Rock FestivalFoto: Facebook / Flogging Molly

Poznaliśmy kolejny zespół, który wystąpi podczas jubileuszowej, 30. edycji Pol'and'Rock Festival. Tym razem skład festiwalu uzupełnia grupa Flogging Molly, która podobnie jak ogłoszone już Clawfinger, Guano Apes czy Flapjack powraca po długich latach na Najpiękniejszy Festiwal Świata!

Flogging Molly to zespół znany ze swojej energetycznej mieszanki irlandzkich dźwięków z punkową zadziornością. W skład kapeli wchodzą niezwykle utalentowani muzycy: Dave King (wokal prowadzący, gitara akustyczna, bodhran), Bridget Regan (skrzypce, wokal), Dennis Casey (gitara, wokal), Matt Hensley (akordeon, wokal), Nathen Maxwell (gitara basowa, wokal), Spencer Swain (mandolina, banjo, gitara, wokal) oraz Mike Alonso (perkusja). Ich dwudziestoletnia muzyczna podróż rozpoczęła się w 1997 roku w Los Angeles, a sama nazwa kapeli pochodzi od legendarnego pubu Molly Malone’s, Jak wspomina Dave:

Graliśmy tam w każdą poniedziałkową noc i czuliśmy się tak, jakbyśmy mieli zanudzić jego bywalców na śmierć (ang. flog to death), dlatego nazwaliśmy zespół Flogging Molly.

Muzyka Flogging Molly nie tylko porusza ciała, ale i dusze, łącząc w sobie dzikość punka z melancholią celtyckich ballad. Po wydaniu ostatniego albumu "Anthem" w 2022 roku grupa nie zwalnia tempa. Ich zeszłoroczne mini wydawnictwo "Til The Anarchy’s Restored EP" to kolejny dowód na to, że zespół trzyma poziom i potrafi zaskakiwać swoich fanów.

Pol'and'Rock Festival 2024 - data, line-up

Jubileuszowa 30. edycja Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2024 na płycie dawnego lotniska Czaplinek-Broczyno. Wstęp na festiwal jest darmowy. Aktualny line-up w osobnym wpisie.