logo
Newsy
Rock Blues i Motocykle
2023-02-26
Skin

Festiwal Rock Blues i Motocykle 2023: pierwsze ogłoszenia


Festiwal Rock Blues i Motocykle 2023: pierwsze ogłoszeniaFoto: Facebook / Festiwal - Rock Blues i Motocykle

Organizatorzy Rock Blues i Motocykle ogłosili pierwsze zespoły tegorocznej edycji festiwalu. Podczas kolejnej odsłony imprezy łączącej koncerty ze zlotem motocyklowym wystąpią:

Krusher

Polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza metalu i rocka. Początki kapeli to listopad 2002 roku kiedy to kilku długowłosych metalowców zaczęło standardowo od kilku prób, wykonując materiał takich kapel jak Black Sabbath, Judas Priest i Manowar. Zespół zadebiutował na deskach KDK Krosno podczas WOŚP 2003 i mimo że miał to być jedyny koncert zespołu, to ta przygoda trwa do dziś. 

W 2008 r. ukazał się debiutancki album “Forward”. W następnych latach Krusher wydał EP-kę “Ogień” (2011), drugi longplay “MetaLoa” (2014) oraz kolejną EP-kę “Take a Pill” (2016). Zespół zagrał prawie 300 koncertów w całej Polsce i za granicą, występując u boku takich gwiazd jak: Blaze Bayley, Sabaton, Tim Ripper Owens, TYR, Skyforger, TSA, Acid Drinkers, Nocny Kochanek. Vader, IRA, KAT & Roman Kostrzewski, Mech, KSU, Turbo.

Krusher to także twórca autorskiego festiwalu - Krushfest, którego pierwsza edycja miała miejsce 2009 r. w Jaśle.

Pora Rock'u

Pomiędzy wschodem, zachodem księżyca i słońca. Między południem, północą, ćwierćnocą i rankiem. W cieniu katedry, w mieście nad Wartą, czworo prawie młodych, pół-przystojnych chłopaków, błądząc wśród szarych ulic i kolorowych dźwięków instrumentów, spotkało się w odpowiednim miejscu i czasie.

Szybko pojęli, że łączy ich wspólna pasja, więc nadali jej nowe życie i od tamtej pory pożera im każdą wolną chwilę. Wiąże dźwięki w muzykę, litery składa w tekst, wyrzuca co w duszach gra i hibernuje pomiędzy grunge’m, rockiem i punkiem. Tak w skrócie opisują siebie członkowie kapeli Pora Rock'u, którzy za pośrednictwem swojej muzyki chcą dzielić się mocą i pozytywną energią.

Utopia

Zespół powstał na przełomie 2013/2014 roku w składzie Piotra Pietruszka (obecny lider, perkusista zespołu) z Antkiem Stanisławczykiem( gitarzysta). Po pewnym czasie do duetu dołączył Michał mąka (drugi gitarzysta). W tym składzie pojawiają się zarysy pierwszych, autorskich kompozycji. Po pewnym czasie do zespołu dołączyła Iwona Sulowska (klawisze) wnosząc do muzyki osobliwy i niepowtarzalny klimat.

Przez kolejne próby zespół zaczął grać własne utwory. W międzyczasie do zespołu została zaproszona Agnieszka Brzezicka (wokal), która swoim pełnym ekspresji głosem doskonale wpasowuje się w klimat utworów Utopii. W 2014 do zespołu dołącza basista Sławomir Miś, który swoją grą sprawia, że zespół wskakuje na wyższy poziom.

W ferworze zmian w składzie powstaje debiutancki materiał ”Tam gdzie dociera wiatr”. Zarejestrowany materiał to 30 minut muzyki, określany mianem metalu gotyckiego, chociaż zespół odcina się od szufladkowania, swojej twórczości. W 2016 roku ruszają prace nad kolejnym albumem o roboczym tytule “Uwięziona”.

Rock Blues i Motocykle 2023 - data, line-up, bilety

XXVII edycja festiwalu Rock Blues i Motocykle odbędzie się w dniach 6-9 lipca 2023 w Łagowie w województwie lubuskim. W tych dniach odbędą się m.in. liczne konkursy, wystąpią ciekawe zespoły, a dla tych, co nie zamierzają iść grzecznie spać, przygotowano dodatkowe atrakcje. 

Organizatorem wydarzenia jest klub Nine Six MC Poland. W sprzedaży dostępne karnety.