logo
Newsy
3-Majówka
Epica
2021-11-23
Skin

Epica wystąpi na wrocławskiej 3-Majówce 2022


Epica wystąpi na wrocławskiej 3-Majówce 2022Foto: facebook.com/epica

Organizatorzy wrocławskiej 3-Majówki ogłosili kolejną gwiazdę, która wystąpi drugiego dnia festiwalu. Tym razem skład imprezy uzupełniła słynna grupa Epica.

Zespół Epica powstał w 2002 roku w Rotterdamie z inicjatywy gitarzysty Marka Jansena po tym, jak muzyk opuścił formację After Forever. Oficjalny debiut Epiki nastąpił w 2003 roku wraz z premierą albumu “The Phantom Agony”, który pokazał drzemiący potencjał holenderskiej ferajny. Co roku polska publiczność naciska na organizatorów festiwali, żeby za wszelką cenę sprowadzili słynną grupę do naszego kraju. Tym razem naciski nie były potrzebne.

Zespół nie uznaje granic i sięga zarówno po znane metalowe rejestry (thrash, black, death, djent, power, folk, gothic, symphonic i groove metal), jak i po zupełnie nieoczywiste inspiracje lokalnymi i często zapomnianymi tradycjami (muzyka arabska, celtycka, chińska, czy też mająca korzenie w kulturze Majów). Podobnie nieoczywiste jest instrumentarium. Epica nie unika współpracy z chórami i orkiestrami symfonicznymi.

Jak dotąd ukazało się siedem albumów studyjnych i aż trzy koncertówki, zaś od wielu lat skład kapeli pozostaje bez zmian. Lineup Epica tworzą: wokalistka Simone Simmons, gitarzysta Mark Jansen, klawiszowiec Coen Janssen, perkusista Ariën van Weesenbeek, gitarzysta Isaac Delahaye oraz basista Rob van der Loo. Wszystkie te nazwiska to osobne marki w świecie symfonicznego metalu, natomiast Mark Jansen ma dla polskich fanów od zawsze jedno przesłanie:

Upewnijcie się, że będziecie wystarczająco przygotowani, kiedy przyjedziemy zagrać dla Was nasz najlepszy koncert!

3-Majówka 2022 - termin, bilety, lineup

Kolejna odsłona festiwalu 3-Majówka odbędzie się w dniach 1-3maja 2022 we Wrocławiu na urokliwych terenach Pergoli w kompleksie Hali Stulecia. Aktualne informacje dotyczące składu oraz biletów znajdziecie tutaj.