logo
Newsy
3-Majówka
2023-02-14
Skin

Eluveitie zagra na festiwalu 3-Majówka 2023


Eluveitie zagra na festiwalu 3-Majówka 2023Foto: Facebook / Eluveitie

Organizatorzy festiwalu 3-Majówka ogłosili kolejnego wykonawcę. Tym razem skład wrocławskiej imprezy uzupełniła szwajcarska formacja Eluveitie, która wystąpi 2 maja 30 kwietnia.

Eluveitie powstał w 2002 roku z inicjatywy Chrigela Glanzmanna, kierującego się chęcią połączenia nowoczesnej muzyki metalowej z muzycznymi tradycjami świata celtyckiego. Narodzony w wiejskim mistycyzmie Alp Szwajcarskich i będący od samego początku głęboko zakorzenionym w celtyckiej historii, mitologii oraz duchowości, zespół Eluveitie stał się jednym z najbardziej oryginalnych i pomysłowych grup metalowych.

Od momentu ukazania się debiutanckiego "Vên" w 2004 roku zmianie nie uległo podejście do tworzenia muzyki łączącej tradycyjny folk z melodyjnym death metalem. Ich przełomowe dzieło "Slania" z 2008 roku sprawiło, że związali się z wytwórnią Nuclear Blast. Przyjaźń ta trwa po dziś, zaś Eluveitie stał się światowym fenomenem. Na każdym kolejnym wydawnictwie kapela doskonali swój znak firmowy: grzmiący ryk Chrigela, metaliczną zaciekłość i folklorystyczną pomysłowość, która zawsze była czymś znacznie więcej od zwykłego "dodajmy tam trochę dud".

3-Majwówka 2023 - data, line-up, bilety

Kolejna edycja festiwalu 3-Majówka odbędzie się w dniach 30 kwietnia - 2 maja 2023 przy kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu. Aktualny line-up z podziałem na dni oraz informacje dotyczące biletów, jak i te dotyczące Gitarowego Rekordu Guinnessa, znajdziecie w osobnych wpisach.