logo
Newsy
Pol'and'Rock Festival
Electric Callboy
2023-12-18
Skin

Electric Callboy gwiazdą Pol'and'Rock Festival 2024


Electric Callboy gwiazdą Pol'and'Rock Festival 2024Foto: Facebook / Electric Callboy
Niemiecka ekipa, która zrewolucjonizowała scenę metalcore, zrobi ostry młyn podczas jubileuszowej edycji festiwalu w Czaplinku.

W najnowszym epizodzie audycji Zaraz Będzie Ciemno, prowadzonej przez Jurka Owsiaka, poznaliśmy nowy zespół. Do ogłoszonego już Motionless In White dołącza niemiecka ekipa z Electric Callboy. Kapela wystąpi 1 sierpnia o 22:40 na Dużej Scenie.

Ortalion, neony i metal? Do ciekawych gitarowych riffów, potężnych growli i masywnych breakdownów Electric Callboy dodali elementy muzyki elektronicznej i popularnej, tworząc tym samym względnie niepasujących do siebie światów mieszankę, którą pokochały miliony. Do tego dodajmy aspekt wizualny, wyrażany w przemyślanych i niebanalnych klipach oraz energię na koncertach, a w moment dostaniemy odpowiedź, dlaczego to właśnie chłopaki z Castrop-Rauxel odnieśli międzynarodowy sukces.

A wszystko zaczęło się od wydanego w  2012 roku debiutanckiego "Bury Me In Vegas". Rok później Electric Callboy mogli z dumą postawić w swoich domach statuetki prestiżowego "Metal Hammera", zaś fantastyczne koncerty zwróciły uwagę samego Century Media, które postanowiło złożyć swoim rodakom propozycję nie do odrzucenia. 

Jednak przełomowym momentem w karierze Electric Callboy było wypuszczenie EP-ki “Hypa Hypa”, która zapoczątkowała nową erę sukcesów. Zespół zdobył kolejne rzesze fanów i był tak pewny swego, że nawet postanowił reprezentować Niemcy w konkursie Eurowizji. Niestety, ich entuzjazm był odosobniony i ostatecznie zespół nie poleciał do Turynu, ale to nie przeszkodziło Electric Callboy dalszym podbojom. Ich europejska trasa koncertowa "Hypa Hypa" z 2022 została całkowicie wyprzedana, a szósty longplay "TEKKNO" zajął pierwsze miejsce na niemieckich listach albumów. Dodatkowo ich własny festiwal – Escalation Fest, zgromadził ponad 10 000 fanów.

Pol'and'Rock Festival 2024 - data, line-up

Jubileuszowa 30. edycja Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2024 na płycie dawnego lotniska Czaplinek-Broczyno. Aktualnie skład wydarzenia zamykaja Amerykanie z Motionless in White. Wstęp na festiwal jest darmowy. Wkrótce kolejne ogłoszenia.