logo
Koncerty
Dzieciuki
2022-08-29
Skin

Dzieciuki zagrają w Warszawie [SZCZEGÓŁY]


Dzieciuki zagrają w Warszawie [SZCZEGÓŁY]Foto: facebook.com/Dzieciuki

Potok : Drugi Dom Ludzi Rocka zaprasza na koncert białoruskiej grupy Dzieciuki. Formacja powstała w 2012 r. w Grodnie, a jej nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza “dzieciaki”. Kapela znajduje się na czarnej liście zespołów, które mają utrudnioną możliwość koncertowania na terenie rodzimej Białorusi. Z tego też powodu zespół głównie koncertuje w Polsce, jak również w Niemczech, Czechach, Słowacji, czy Węgrzech. Muzycznie kapela oscyluje w klimatach folku oraz punku, a większość teksów porusza historię Białorusi. Dzieciuki wraz z krakowskim zespołem Hańbą stworzyli projekt Hańbuki.

Do tej pory ukazały się trzy albumy studyjne: “Haradzienski harmidar” (2014) , “Recha” (2016) oraz “Radyjo Harodnia” (2019). Kapela grała m.in. na polskich festiwalach Rock na Bagnie, Cieszanów Rock Festiwal, Solidarni z Białorusią, na ukraińskim Taras Bulba Festiwal, niemieckim Nustock czy białoruskim Chavajsia ŭ Bulbu i Naš Fest.

Koncert Dzieciuki & friends - data, line-up, bilety

10 września w Warszawie odbędzie się koncert zespołu Dzieciuki. Kapela zagra w klubie Potok : Drugi Dom Ludzi Rocka. Białorusinom towarzyszyć będą kapele: Kundle, Chałturka oraz Złespół

Wjazd: 50 PLN.