logo
Newsy
3-Majówka
Dżem
2021-11-20
Skin

Dżem zagra na 3-Majówce 2022


Dżem zagra na 3-Majówce 2022

Organizatorzy festiwalu 3-Majówka ogłaszają kolejnego artystę. Przypomnijmy, że lineup imprezy otworzyła fińska formacja Korpiklaani. Dziś wiemy już, że do Wrocławia zawita także legenda polskiej sceny bluesa, zespół Dżem, który wystąpi jako jedna z gwiazd pierwszego dnia festiwalu.

Początki zespołu sięgają 1973 roku, kiedy do Adama i Beno Otrębów dołączyli Paweł Berger oraz wokalista, Ryszard Riedel. Artyści jammowali w lokalach przed przyjaciółmi, nie posługując się żadną nazwą. Nazwa Dżem narodziła się dopiero z potrzeby zapełnienia luki na plakacie. Już w 1980 nowo powstała kapela stała się niekwestionowanym muzycznym odkryciem festiwalu w Jarocinie. Dwa lata później ukazały się kawałki, które stać się miały kamieniami milowymi w karierze artystów. Mowa o wydanym w 1982 singlu "Paw" oraz absolutnym hicie wszechczasów - utworze "Whisky".

Dżem posiada na swoim koncie 16 albumów i tyle samo koncertówek. Pomimo zmian składu kapeli, Dżem to kultowy zespół tworzący mocne kawałki, które w świetnym muzycznym stylu opowiadają o najważniejszych wartościach. Poetyckie, pełne uniwersalnej prawdy teksty o umiłowaniu wolności zapadają w pamięć, a charakterystyczne, bluesowo-rockowe brzmienie gitar i rytmiczne dźwięki perkusji definiują ponadczasowy sukces kapeli. Zespół wyznaczył kierunek rozwoju muzyki rockowej w Polsce i stał się wzorem kapeli rockowej dla pokoleń fanów muzyki.

Zagraj z zespołem Dżem podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa

1 maja 2022 na wrocławskim Rynku po raz dwudziesty gitarzyści z całego kraju spróbują pobić Gitarowy Rekord Guinessa. Tym razem do ustanowienia nowego rekordu potrzeba 7423 gitar. Niewątpliwą atrakcją dla gitarzystów biorących udział w GRG będzie możliwość zagrania na scenie(!) wspólnie z Dżem. Szczegóły jak zagrać z zespołem pojawią się w późniejszym terminie.

3-Majówka 2022 - termin, bilety, lineup

Kolejna odsłona festiwalu 3-Majówka odbędzie się w dniach 1-3maja 2022 we Wrocławiu na urokliwych terenach Pergoli w kompleksie Hali Stulecia. Aktualne informacje dotyczące składu oraz biletów znajdziecie tutaj.