logo
Koncerty
The Cure
2021-12-06
Skin

Dwa polskie koncerty The Cure w 2022


Dwa polskie koncerty The Cure w 2022Foto: facebook.com/thecure
W przyszłym roku brytyjska legenda rocka wyruszy w trasę po Europie. Zespół wystąpi w Łodzi oraz w Krakowie.

Zespół The Cure ogłasza trasę "Euro 22”, podczas której brytyjska legenda rocka zagra 44 koncerty, odwiedzając w sumie 22 kraje, w tym Polskę. Podczas tournee kapela będzie promować nowy album, który oficjalnie nie został jeszcze ogłoszony. Wiadomo jednak, że na przesłuchanie pełnego materiału trzeba będzie poświęcić 67 minut.

W 2020 roku Robert Smith i spółka mieli wystąpić na Open'erze, ale rzecz jasna na przeszkodzie stanęła pandemia.  Ostatni koncert The Cure w Polsce odbył się w 2015 roku w Łodzi, natomiast już jesienią przyszłego roku będziemy mieli aż dwie okazje, aby zobaczyć Brytyjczyków na żywo. 

The Cure zagra dwa koncerty w Polsce - terminy, bilety

Polskie koncerty grupy The Cure odbędą się kolejno w Łodzi oraz w Krakowie. Poniżej dokładne terminy:

  • 20 października 2022 - Kraków - Tauron Arena
  • 21 października 2022 - Łódź - Atlas Arena

Gościem specjalnym będzie zespół The Twilight Sad. Według oficjalnych zapowiedzi koncerty mają potrwać 135 minut. Bilety trafią do ogólnej sprzedaży w piątek 10 grudnia 2021 i będą dostępne na Ticketmaster.

 Zespół The Cure powstał w Crawley w Sussex w Anglii. Ich pierwszy występ odbył się w 1978 roku, a do tej pory zagrali około 1500 koncertów. Zespół wydał 13 albumów studyjnych, trochę filmów koncertowych i kilka albumów live. Grupa posiada także na swym koncie parę soundtracków, boxsetów i ponad 40 singli.

W 2019 The Cure został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame. Podczas ponad 40-letniej kariery przez zespół przewinęło się aż 13 muzyków. Aktualny skład tworzą: Robert Smith (wokal, gitary), Simon Gallup (bas), Jason Cooper (perkusja), Roger O'Donnell (klawisze) I Reeves Gabrels (gitary).