logo
Koncerty
Dubioza Kolektiv
2022-11-23
Skin

Dubioza Kolektiv na trzech koncertach w Polsce w 2023


Dubioza Kolektiv na trzech koncertach w Polsce w 2023Foto: Facebook / Dubioza Kolektiv

Agencja WiniaryBookings zaprasza na trzy koncerty muzycznego septetu z Dubioza Kolektiv. Grupa została założona w Bośni i Hercegowinie w 2003 roku, a inicjatorami jej była czwórka przyjaciół: Almir Hasanbegović i Adis Zvekić z Zenicy oraz Brano Jakubović i Vedran Mujagić z Sarajewa. Od początku swojej twórczości artyści mieszali różne gatunki muzyczne oraz poruszali bardzo istotne społecznie tematy. 

Zespół powstał w miejscu, gdzie nie było dobrze rozwiniętego przemysłu muzycznego. Nie istniała też żywiołowa scena koncertowa, nie było też miejsca na pełną ekspresję twórczą czy polityczną. Były to trudne czasy, kiedy to kraj starał się podnieść z moralnej zapaści oraz wyjść z ekonomicznej stagnacji.

Bywalcy największych europejskich festiwali są dobrze znani w naszym kraju, mając na swoim koncie m.in. występ na Pol’and’Rock Festival w 2018 roku. Kapela zagrała wtedy przed pół milionową publiką i zgarnęła nagrodę Złotego Bączka dla najlepszego międzynarodowego występu festiwalu. Tym razem Bośniacy odwiedzą nasz kraj, promując swój najnowszy album “Agrikultura” wydany w 2022 roku nakładem Menart. 

Materiał na płytę powstał podczas pandemii koronawirusa Covid-19 i lockdownu, kiedy wszyscy ludzie na świecie byli pochłonięci Internetem, a ich twarze stale przyklejone do ekranów wszelkich rozmiarów. Zespół zaczął myśleć o przyszłości rolnictwa i tym, kto będzie produkować żywność, jeśli każdy zacznie pracę w sektorze IT. Swoje rozważania zawarli jak zwykle w lekko humorystyczny, ale i bezkompromisowy sposób, a tylko 3 single promujące album wykręciły blisko 8 milionów odtworzeń w samym serwisie YouTube

Dubioza Kolektiv to prawdziwy fenomen muzyczny, a przez ich szalone i jedyne w swoim rodzaju koncerty, fani przykleili im łatkę zespołu, który trzeba zobaczyć chociaż raz w życiu. 

Trzy koncerty Dubioza Kolektiv w Polsce - daty, bilety

W lutym 2023 roku Dubioza Kolektiv zagra w Polsce trzy koncerty. Poniżej dokładne terminy:

  • 09 lutego 2023 - Warszawa - Progresja
  • 10 lutego 2023 - Gdańsk - B90
  • 11 lutego 2023 - Poznań - Tama

Bilety dostępne u organizatora wydarzeń, agencji WiniaryBookings, oraz na platformach Going, Empik Bilety, Biletomat, Eventim, eBilet i Ticketmaster. Ceny:

  • 89 PLN - pierwsza pula
  • 99 PLN - druga pula