logo
Koncerty
The Rumjacks
Dropkick Murphys
2021-11-04
Skin

Dropkick Murphys wystąpi w Warszawie 2023


Dropkick Murphys wystąpi w Warszawie 2023Foto: primarytalent.com

Z początkiem 2022 roku do Polski miała zawitać kultowa formacja Dropkick Murphys, promując album “Turn Up That Dial”. Niestety z powodu pandemii COVID-19 cała europejska trasa została przełożona na kolejny rok. Na dodatek z line-upu wypadła grupa The Interrupters. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Nowy termin polskiego koncertu Dropkick Murphys

Dropkick Murphys zagra 30 stycznia 2023 w Hali nr 4 warszawskiego centrum EXPO XXI. W roli supportu wystąpią zespoły: Pennywise, The Rumjacks oraz Jesse Ahern. Wejściówki w cenie 169 PLN dostępne tutaj. Wszystkie zakupione wcześniej bilety będą ważne w nowym terminie.

Słynąca z niesamowitych koncertów, powstała na przedmieściach Bostonu w 1996 roku grupa Dropkick Murphys doskonale łączy melodykę tradycyjnej muzyki irlandzkiej z wybuchową energią punka i hardcore'u. Oprócz standardowego instrumentarium kapela często korzysta z akordeonu, banjo, mandoliny, czy gwizdków. Fundament zespołu to trzech najstarszych stażem członków kapeli: Ken Casey, Al Barr i Matt Kelly. Skład uzupełniają James Lynch, Tim Brennan i Jeff DaRosa

Panowie z każdym razem serwują pełną szczerej energii mieszankę elementów folkowych i punkowych. Zostali docenieni w Stanach, otrzymując platynową płytę za album "The Warrior's Code". Jednak o wiele większy rozgłos przyniosło zespołowi wykorzystanie przez Martina Scorsese ich wykonania utworu "I'm Shipping Up To Boston" w nagrodzonym Oscarem filmie "Infiltracja".