logo
Koncerty
Dropkick Murphys
2022-03-21
Skin

Dropkick Murphys wystąpi w Gdańsku w 2022


Dropkick Murphys wystąpi w Gdańsku w 2022Foto: facebook.com/DropkickMurphys

Legendarna grupa Dropkick Murphys wystąpi w Gdańsku. Bostończycy zaktualizowali terminy tegorocznej, europejskiej trasy i już w pierwszej połowie czerwca muzycy ponownie zawitają do Polski.

Dropkick Murphys zagra w B90 - data, bilety

Polski koncert Dropkick Murphys odbędzie się 11 czerwca 2022 w Gdańsku w klubie B90. Bilety trafią do sprzedaży w piątek 25 marca o godzinie 12:00 i będą dostępne tutaj. 15 marca kapela udostępniła nowy singiel "We Shall Overcome".

Słynąca z niesamowitych koncertów, powstała na przedmieściach Bostonu w 1996 roku grupa Dropkick Murphys doskonale łączy melodykę tradycyjnej muzyki irlandzkiej z wybuchową energią punka i hardcore'u. Oprócz standardowego instrumentarium kapela często korzysta z akordeonu, banjo, mandoliny, czy gwizdków. Fundament zespołu to trzech najstarszych stażem członków kapeli: Ken Casey, Al Barr i Matt Kelly. Skład uzupełniają James Lynch, Tim Brennan i Jeff DaRosa

Panowie z każdym razem serwują pełną szczerej energii mieszankę elementów folkowych i punkowych. Zostali docenieni w Stanach, otrzymując platynową płytę za album "The Warrior's Code". Jednak o wiele większy rozgłos przyniosło zespołowi wykorzystanie przez Martina Scorsese ich wykonania utworu "I'm Shipping Up To Boston" w nagrodzonym Oscarem filmie "Infiltracja".

W 2021 roku ukazał się dziewiąty album studyjny Dropkick Murphys zatytułowany “Turn Up That Dial”.