logo
Newsy
Pol'and'Rock Festival
2023-02-20
Skin

Drain na Pol'and'Rock Festival 2023


Drain na Pol'and'Rock Festival 2023Foto: Facebook / DRAIN

W cotygodniowej audycji Zaraz Będzie Ciemno, prowadzonej przez Jurka Owsiaka, poznaliśmy kolejnego wykonawcę tegorocznego Pol'and'Rock Festival. Tym razem skład imprezy uzupełnia amerykańska formacja hardcore punk - Drain.

Drain został założony w 2014 roku w Santa Cruz, położonym tuż nad oceanem w Północnej Kalifornii. Pewnego dnia Sammy Ciaramitaro, gitarzysta Cody Chavez oraz perkusista Tim Flegal, ówcześni studenci miejscowego college'u, wpadli na siebie i postanowili spróbować swoich sił na rynku muzycznym. 

Ponieważ każda z okolicznych scen w San Jose czy Oakland miała swój osobisty charakter, młoda kapela musiała włożyć sporo wysiłku w stworzenie własnej niepowtarzalnej energii. Kalifornijczycy postanowili z dumą oprzeć swoją twórczość na lokalnej historii hardcoreu.  

W 2019 r. ukazał się debiutancki album “California Cursed”, który otworzył grupie drzwi do międzynarodowych scen muzycznych na starym kontynencie. Krótko po europejskim tournée, Drain powrócił do Los Angeles, gdzie wystąpił jako główny artysta festiwalu Sound and Fury przed sześciotysięczną publicznością spragnioną nowej generacji mistrzowskiego hardcoreu.

W tym roku Drain wypuścił drugi krążek pt. “Living Proof”, które można uznać za bezbłędnie podsumowanie ich pracy i etosu podyktowanego sercem - centralnych wartości dla zespołu. 

29. Pol'and'Rock Festival - data, line-up, bilety

29. odsłona festiwalu Pol'and'Rock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Wstęp na festiwal jest wolny. Aktualny skład w osobnym wpisie.

Drain wystąpi w Proximie - data, bilety

10 marca 2023 w warszawskim klubie Proxima odbędzie się koncert legendy hardcore - Madball. Zespół zagra w ramach Rebellion Tour 2023, a jednym z gośćmi koncertu będzie kapela Drain. Więcej informacji w wydarzeniu FB.