logo
Newsy
Książ Rock Zone Festiwal
2024-06-05
Skin

Dragon wystąpi na Książ Rock Zone Festiwal 2024


Dragon wystąpi na Książ Rock Zone Festiwal 2024Foto: Facebook / Dragon

Książ Rock Zone ogłosił kolejną gwiazdę, która wystąpi podczas dziewiątej edycji festiwalu. Szykujcie się na szybkie i brudne wejście, ponieważ do składu dołącza thrash metalowa grupa Dragon!

Zespół powstał równe 40 lat temu w Katowicach z inicjatywy Jarosława Gronowskiego (gitara elektryczna, śpiew), Krzysztofa Nowaka (gitara basowa) i Marka Wojcieskiego (perkusja, śpiew).Swój pierwszy "poważny" koncert panowie zagrali podczas pierwszej odsłony festiwalu Metalmania, który odbył się w 1986 roku w katowickim Spodku. Trzy lata później ukazał się debiutancki krążek "Horda Goga"

W 2000 roku zespół Dragon rozwiązał się, by po sześciu latach powrócić - już w nowym składzie. Założeniem było, aby nie grać starych kotletów i koncertów ze starym repertuarem, więc za priorytet muzycy obrali nowy materiał i nową płytę. Tym samym w 2021 ukazało się wydawnictwo "Arcydzieło zagłady", które w pewnym sensie było ponownym debiutem. Dwa lata później grupa wypuściła płytę "Unde Malum", za którą Dragon zgarnął nominację do Fryderyków w kategorii "Metal".

Książ Rock Zone Festiwal 2024 - data, line-up

Dziewiąta edycja festiwalu Książ Rock Zone odbędzie się 10 sierpnia 2024 r. w Książu Wielkopolskim. Aktualny line-up dostępny w osobnym wpisie.