logo
Newsy
3-Majówka
Gitarowy Rekord Guinnessa
2022-02-09
Skin

Dire Straits Legacy na jedynym koncercie w Polsce w 2022


 Dire Straits Legacy na jedynym koncercie w Polsce w 2022

Organizatorzy festiwalu 3-Majówka oraz Gitarowego Rekordu Guinnessa ogłosili kolejną, wielką gwiazdę. Line-up uzupełniają oryginalni muzycy brytyjskiej legendy rocka Dire Straits, którzy 1 maja 2022 pomogą w biciu Rekordu na wrocławskim Rynku, a następnie zagrają pełny koncert w Hali Stulecia jako Dire Straits Legacy.

W ciągu kilkunastu lat działalności Dire Straits wydało 6 albumów studyjnych, kompilacje i albumy koncertowe. Łączna sprzedaż wszystkich krążków zespołu przekroczyła 120 milionów. Zespół stale gościł na najwyższych miejscach list przebojów i otrzymał szereg nagród muzycznych, a utwory takie jak “Walk of Life”, ”Money For Nothing” czy "Romeo and Juliet” uzyskały status ponadczasowych i wciąż grane są przez stacje radiowe na całym świecie. 

Dire Straits zakończyło działalność w 1995 roku, natomiast ostatni koncert zagrało w 1992 r. Członkowie formacji podjęli wiele prób namówienia frontmana, Marka Knopflera, do reaktywacji zespołu, ale bez skutku. W związku z tym w 2008 roku powołano do życia supergrupę Dire Straits Legacy złożoną zarówno z członków Dire Straits, jak i muzyków sesyjnych oraz towarzyszących zespołowi podczas tras koncertowych. 

Koncert Dire Straits Legacy we Wrocławiu będzie  jedyną i niepowtarzalną okazją, aby usłyszeć największe przeboje brytyjskiej legendy muzyki gitarowej na żywo. Grupa zagra w składzie: 

  • Alan Clark - klawisze
  • Phil Palmer - gitara
  • Danny Cummings - perkusja
  • Mel Collins - saksofon
  • Jack Sonni - gitara
  • Primiano Di Biase - klawisze

Frontmanem zespołu jest gitarzysta Marco Caviglia, jeden z największych światowych autorytetów w dziedzinie muzyki Dire Straits i stylu gitarowego Marka Knopflera.

Jak co roku w ramach Gitarowego Rekordu trwa głosowanie w plebiscycie na Gitarowe Przeboje Wszech Czasów. Wśród utworów pretendujących do miejsca na podium jest “Sultans of Swing” pochodzący z debiutanckiej płyty ”Dire Straits”. Wybrane w gitarowym plebiscycie piosenki zabrzmią 1 maja 2022 roku na wrocławskim Rynku. Głosy można oddawać tutaj

20. Gitarowy Rekord Guinnessa oraz wrocławska 3- Majówka - daty, line-up, bilety

W tym roku Największa Gitarowa Orkiestra Świata po raz 20. podejmie próbę ustanowienia nowego Rekordu Guinnessa we wspólnym graniu utworu “Hey Joe” Jimiego Hendrixa

Od dłuższego czasu Gitarowy Rekord Guinnessa oficjalnie wchodzi w skład wrocławskiej 3-Majówki, która tradycyjnie odbędzie się w dniach 1-3 maja 2022 na Pergoli w kompleksie Hali Stulecia. Aktualny line-up oraz informacje o biletach znajdziecie tutaj.