logo
Newsy
Dream Theater
Devin Townsend
2021-10-28
Skin

Devin Townsend wystąpi przed Dream Theater w Krakowie w 2022


Devin Townsend wystąpi przed Dream Theater w Krakowie w 2022Foto: Tom Hawkins

Do polskiego koncertu Dream Theater pozostało jeszcze sporo czasu, ale już dziś poznaliśmy artystę, który wystąpi przed ikoną progresywnego metalu. Otóż gościem specjalnym europejskiej odnogi trasy "Top Of The World Tour” będzie niepowtarzalny Devin Townsend.

Urodzony w 1972 r. Devin Townsend to doskonały wokalista, świetny kompozytor i ceniony producent, który zapisał, i wciąż pisze, wspaniałą kartę w historii muzyki. Legenda gitary, Steve Vai, był tym, który dostrzegł fenomenalne możliwości wokalne Kanadyjczyka. Potem Devin odcisnął piękny ślad w ekstremalnym metalu z grupą Strapping Young Lad, aby następnie działać z Devin Townsend Project, jako Devin Townsend oraz udzielać się w licznych kolaboracjach. 

Muzyczny erudyta, pomimo niemałych osiągnięć, niezmiennie skromny człowiek, pełen dystansu do siebie i wspaniałego poczucia humoru, który z wielką inteligencją czerpie z różnych gatunków muzyki, tworząc zawsze przekonującą całość. Sprawdza się w mocnym repertuarze z zespołem, nie boi się też intymniejszych występów solowych, na których muzyka jest nie mniej ważna niż spoken word. Koncerty Devina to wspaniałe doświadczenie muzyczne, z aktywnym udziałem fanów, które dodatkowo zostawia uczestników występu w doskonałym nastroju.

W marcu 2019 r. Devin Townsend wydał swój osiemnasty album “Empath”. Wiosną 2022 premierę będzie miała najnowsza płyta pt. ”Lightwork".

Dream Theater zagra w Krakowie - termin, bilety

Polski koncert Dream Theater oraz Dewin Townsend odbędzie się 24 maja 2022 r. w krakowskiej Tauron Arenie. Bilety dostępne wyłącznie w serwisie eBilet.