logo
Koncerty
Depeche Mode
2022-10-04
Skin

Depeche Mode wystąpi na PGE Narodowym w 2023


Depeche Mode wystąpi na PGE Narodowym w 2023Foto: facebook.com/LiveNationPL

Laureat Rock & Roll Hall of Fame Class of 2020, zespół Depeche Mode, zapowiedział podczas specjalnego wydarzenia w Berlinie nowy album “Memento Mori”, który ukaże się wiosną 2023 roku. Oprócz tego brytyjska legenda wyruszy w światową trasę koncertową - Memento Mori World Tour - podczas której kapela będzie promować najnowszy, 15. studyjny album. Będzie to pierwsze tournée zespołu od ponad 5 lat.

Dave Gahan oraz Martin Gore ujawnili, że trasa koncertowa organizowana przez Live Nation rozpocznie się specjalną, limitowaną serią występów w północnoamerykańskich arenach od 23 marca. Latem zespół odwiedzi Europę. Więcej na temat płyty “Memento Mori” wypowiedział się Martin Gore:

Rozpoczęliśmy pracę nad tym projektem na początku pandemii, a jego tematyka była bezpośrednio inspirowana tamtym czasem. Po odejściu Fletcha postanowiliśmy kontynuować, ponieważ jesteśmy pewni, że tego właśnie by chciał, a projekt nabrał jeszcze większego znaczenia.

Dave Gahan dodaje: 

Fletch pokochałby ten album. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby podzielić się nim z Wami i zaprezentować go na żywo podczas koncertów w przyszłym roku.

Depeche Mode zagra na PGE Narodowym - data, bilety

Koncert Depeche Mode w Polsce odbędzie się 2 sierpnia 2023 na PGE Narodowym w Warszawie. Bilety dostępne na Live Nation Polska.