logo
Koncerty
Deep Purple
Jefferson Starship
2021-12-07
Skin

Deep Purple wystąpi w Łodzi w 2022


Deep Purple wystąpi w Łodzi w 2022Foto: facebook.com/officialdeeppurple

Grupa Deep Purple ogłasza “The Woosh! Tour”, podczas której Amerykanie będą promować materiał z z wydanej w 2020 roku płyty “Whoosh!”. Legenda nie ominie na trasie  Polski.

Deep Purple zagra w Łodzi - termin, bilety, support

Polski koncert grupy Deep Purple odbędzie się 12 października 2022 w łódzkiej Atlas Arenie. W roli gościa specjalnego zaprezentuje się legendarna formacja Jefferson Starship. Bilety dostępne w serwisie Eventim. Ceny:

  • Golden Circle - 340 PLN
  • Płyta - 190 PLN
  • Siedzące kat. 1 - 28%PLN
  • Siedzące kat. 2 - 205 PLN
  • Siedzące kat. 3 - 170 PLN

Deep Purple nie trzeba specjalnie przedstawiać. Ten zespół to prawdziwy fenomen sceny muzycznej, przez wielu uznawany za najważniejszą grupę w historii muzyki, która współtworzyła takie gatunki jak heavy metal oraz hard rock. To właśnie Deep Purple został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najgłośniejszy zespół świata. Grupa działa już od ponad pół wieku i wydała 20 albumów studyjnych, które rozeszły się po całym świecie w liczbie 100 mln sprzedanych kopii. Ponadto grupa posiada na swoim koncie liczne albumy koncertowe, natomiast kawałek "Smoke On The Water" znalazł się w czołówce 500 najlepszych kompozycji w historii muzyki rockowej. Dyskografię zamyka wydany w 2020 roku album "Whoosh!.

Jefferson Starship wywodzi się z amerykańskiej formacji Jefferson Airplane. Po raz pierwszy nazwa Jefferson Starship pojawiła się w 1970 roku wraz z premierą solowego albumu Paula Kantnera pt. "Blows Against The Empire" Oficjalnie formacja została powołana do życia w 1974 roku, debiutując za sprawą płyty "Dragon Fly". Pod nazwą Jefferson Starship zespół działał do 1985 roku, zaś po odejściu Kantnera grupa tworzyła dalej już pod nazwą Starship. Z początkiem lat 90-tych Kantner przywrócił grupę do życia wraz z pierwotną nazwą. Po śmierci muzyka w 2016 roku grupa kontynuowała swoją działalność. Zespół ma na koncie 3 platynowe płyty oraz 8 złotych krążków, a także liczne hity, wśród których wymienić można takie przeboje jak np. "Miracles", "We Built This City" czy "Nothing's Gonna Stop Us Now". W sierpniu tego roku ukazała się najnowsza po dwunastoletniej przerwie EP-ka grupy, "Mother of the Sun".