logo
Koncerty
Deep Purple
2024-03-19
Skin

Deep Purple wystąpi w Katowicach w 2024


Deep Purple wystąpi w Katowicach w 2024Foto: Facebook / Deep Purple

Deep Purple to żywa legenda muzyki rockowej, aktywna od 1968 roku. Mają w dorobku pomnikowe albumy – by wspomnieć “In Rock”, ”Machine Head”, “Burn”, ”Perfect Strangers” czy "Made In Japan” - jedną z najlepszych płyt koncertowych w historii gatunku – których łączny nakład dawno przekroczył 100 milionów egzemplarzy. Mają za sobą tysiące koncertów na całym globie, w tym częste wizyty nad Wisłą, gdzie zawsze przyjmowani są tak gorąco, jak na to zasługują.

Na szczęście Deep Purple to nie muzeum na kółkach, to rockowe tu i teraz. Od ponad dekady zespół jest nie tylko w fantastycznej formie koncertowej, ale i twórczej. “NOW What?!”, ”inFinite” oraz "Whoosh!” to seria albumów nagranych z producentem Bobem Ezrinem, znanym ze współpracy m.in. z KISS i Pink Floyd, która wytrzymuje porównanie z najlepszymi klasycznymi płytami zespołu. Nawet odejście Steve’a Morse’a, który w 2022 roku opuścił Deep Purple z przyczyn osobistych, nie zatrzymało triumfalnego pochodu grupy przez sceny świata. Wręcz przeciwnie, wirtuozerskie umiejętności i witalność Simona McBride’a dodały energii całemu zespołowi i zaraziły entuzjazmem fanów.

Zespół właśnie ogłosił europejską odnogę jesiennej trasy koncertowej “1 More Time Tour”, której pierwszym przystankiem będzie występ w Polsce.

Koncert Deep Purple w Katowicach - data, bilety

Polski koncert Deep Purple odbędzie się 17 października 2024 w Katowicach na hali widowiskowo-sportowej Spodek

Gościem specjalnym będzie kultowy amerykański zespół Jefferson Starship. Powstał w 1974 r. na gruzach legendarnego, psychodelicznego Jefferson Airplane, by zdefiniować brzmienie kalifornijskiej sceny tamtych czasów. Wczesne albumy Jefferson Starship – choćby “Dragon Fly” i ”Red Octopus” – to dziś absolutna klasyka, ale zespół wciąż tworzy znakomitą muzykę. Dowodem płyta "Mother of the Sun”, wydana w 2020 r., tak podsumowana przez jednego z krytyków: „genialna porcja amerykańskiego stadionowego rocka”. Nic dodać, nic ująć.

Bilety trafią do sprzedaży w piątek 22 października o godzinie 10:00 i będą do nabycia w serwisie eBilet.

Ceny:

  • 299 PLN - płyta
  • 499 PLN - loża
  • 369 PLN - miejsca siedzące, sektory A
  • 329 PLN - miejsca siedzące, sektory B
  • 269 PLN - miejsca siedzące, sektory C
  • 200 $ - VIP Meet & Greet

Organizatorem koncertu jest Mystic Coalition.