logo
Newsy
Decapitated
2022-03-18
Skin

Decapitated zapowiada album "Cancer Culture"


Decapitated zapowiada album "Cancer Culture"Foto: YouTube / DECAPITATED
Polska legenda technicznego death metalu oficjalnie ogłosiła datę nadejścia ósmego krążka studyjnego. Do sieci trafił tytułowy singiel.

Nasza rodzima formacja Decapitated  zapowiada album "Cancer Culture". W dniu dzisiejszym do sieci trafił tytułowy singiel promujący ósmą, studyjną płytę legendy technicznego death metalu. Jak przyznaje gitarzysta i współzałożyciel zespołu, Wacław “Vogg” Kiełtyka, wybór pierwszego singla nie był jednak taki prosty:

Każda kompozycja ma inny klimat, każdą z nich chcielibyśmy Wam zaprezentować jak najszybciej. Ponieważ "Cancer Culture" jest utworem, który otwiera album, uznaliśmy, że będzie to idealny sposób na wprowadzenie Was w naszą nową muzykę. Oczekiwania, jeśli chodzi o nową płytę, były ogromne, nagrywanie jej było więc dla nas olbrzymim wyzwaniem. Ale ciężka praca się opłaca.

Album “Cancer Culture” ukaże się 27 maja 2022 nakładem niemieckiego giganta Nuclear Blast. Krążek można zamawiać tutaj. Na płycie znajdziemy dziesięć premierowych numerów. Autorem okładki jest włoski artysta Fabio Timpanaro. Teksty o dysproporcji między marzeniami, ambicjami i aspiracjami są autorstwa Jarka Szubrychta. Głównym inżynierem dźwięku był Tomasz Zed Zalewski, za miks odpowiadał David Castillo, natomiast Ten Jensen dopieścił całość swoim masteringiem. 

Na “Cancer Culture” nie zabraknie gościnnych występów. Na płycie usłyszymy członków formacji Jinjer oraz Machine Head. Przypomnijmy, że od 2019 r. Vogg oficjalnie występuje w zespole Robba Flynna.

Tracklista “Cancer Culture”:

  1. From The Nothingness With Love
  2. Cancer Culture
  3. Just a Cigarette
  4. No Cure
  5. Hello Death (ft. Jinjer)
  6. Iconoclast (ft. Machine Head)
  7. Suicidal Space Programme
  8. Locked
  9. Hours as Battlegrounds
  10. Last Supper

Decapitated headlinerem Frozen Sun Fest 2022

9 lipca 2022 w Warszawie odbędzie się pierwsza odsłona festiwalu Frozen Sun Fest. W roli headlinera wystąpi zespół Decapitated. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdziecie tutaj.