logo
Koncerty
Deathstars
Priest
Liv Sin
2023-08-09
Skin

Deathstars na dwóch koncertach w Polsce w 2023


Deathstars na dwóch koncertach w Polsce w 2023Foto: Facebook / Deathstars

Knock Out Productions zaprasza na dwa koncerty zespołu Deathstars w Polsce. W grudniu Szwedzi powrócą do naszego kraju, promując najnowszy materiał z płyty “Everything Destroys You”, która ukazała się 5 maja.

Dwa koncerty Deathstars w Polsce  - daty, bilety

Deathstars wystąpi kolejno 3 grudnia 2023 w krakowskim klubie Kamienna12 oraz 4 grudnia 2023 w warszawskiej Hydrozagadce. Gościnnie wystąpią zespoły Priest oraz Liv Sin. Bilety dostępne na Knock Out Music Store.

Ich metal jest zimny, wręcz cybernetyczny, a zawartość tekstowa mało optymistyczna, ale gdy usłyszycie te hity, przepadniecie. W maju kapela powróciła po dziewięcioletniej przerwie z “Everything Destroys You”, na którym jak zawsze jest niepokojąco, ciężko, z zaznaczonym w utworach elektronicznym pulsem. Prawie dekada przerwy wyszła muzykom na dobre, a jeśli chcecie rytmicznego industrialu, w którym mrok przedstawiony jest z glamową wręcz gracją, Deathstars jest dla was.

Priest to szwedzki projekt, który umiejętnie korzysta z nieograniczonych możliwości muzyki elektronicznej. Głównym punktem ich wizji jest naprowadzenie ludzkości na kolejny krok w ewolucji - połączenie się z maszynami. Grupa, w której znajdziemy dwóch byłych członków rockowego Ghost, uznawana jest obecnie za jedną z najciekawszych na scenie synthpopowej. Owszem, całość brzmi bardzo chwytliwie i przyjemnie, ale opowiada o najciemniejszych zakamarkach ludzkiego umysłu i rzeczach nieprzyjemnych. Koncert tych Szwedów to coś jak impreza na koniec świata - apokalipsa nadchodzi, więc tańczmy póki jeszcze możemy.

Muzycznie Liv Sin to byt w pełni współczesny. Teoretycznie gra heavy metal, ale bez zastygania w tradycji. Jest tu miejsce na jaskrawy klawiszowy pasaż, są okazjonalne wątki bliskie nawet metalcore’owi, a wszystko dźwiga jakże charyzmatyczna wokalistka, czyli Liv Jagrell. Jej charyzma to rzecz niepodrabialna, absolutnie konieczna do doświadczenia na żywo.