logo
Newsy
Rock na Bagnie
Darek Dusza i Demony
2021-11-10
Skin

Darek Dusza i Demony na Rock na Bagnie 2022


Darek Dusza i Demony na Rock na Bagnie 2022Foto: facebook.com/RockNaBagnieofficial

Organizatorzy festiwalu Rock na Bagnie przychodzą z kolejnym ogłoszeniem. Poznaliśmy następną kapelę, która z początkiem lipca przyszłego roku wystąpi w Goniądzu. Mowa o projekcie Darek Dusza i Demony.

Darek Dusza i Demony to nowy zespół Darka Duszy – gitarzysty, autora tekstów i kompozytora od lat związanego ze sceną niezależną. Darek to także założyciel kultowej Śmierci Klinicznej, niezapomnianego Absurdu, Darmozjadów, Chuliganów, DiM i Redakcji.

Przez wiele lat muzyk tworzył i grał w Shakin` Dudi oraz jest autorem wszystkich wielkich przebojów tego rock`n`rollowego ensemblu. Oprócz tego Dusza skomponował ponad trzysta tekstów m.in. dla takich wykonawców, jak Dżem, Cree, Bracia, Lory Szafran, Dubska czy Michał Urbaniak.

Poza Darkiem zespół tworzą muzycy od lat związani ze sceną punkową: Paulina Paleczna (wokal), Doktor Maupa (perka) i Mateusz Trybulec (bas). Obecnie projekt pracuje nad nowym materiałem, który ukaże się latem 2022 roku. Muzycznie będzie to mieszanka post punka, rock`n`rolla i punk rocka. Całość dopełniają zjadliwe, sarkastyczne i krytyczne teksty Duszy.

Rock na Bagnie XII - termin, bilety, lineup

Rock na Bagnie XII odbędzie się w dniach 1-2 lipca 2022 w Goniądzu w powiecie monieckim. Aktualny skład festiwalu znajdziecie tutaj. Wciąż czekamy na oficjalny start przedsprzedaży karnetów. Wkrótce kolejne informacje.