logo
Newsy
Mystic Festival
2022-12-20
Skin

Danzig trzecim headlinerem Mystic Festival 2023


Danzig trzecim headlinerem Mystic Festival 2023Foto: Facebook / Danzig

Mystic Coalition ogłosiło ostatniego, trzeciego headlinera przyszłorocznej edycji Mystic Festival. Skład festiwalu uzupełniła formacja Danzig, która wystąpi w ramach europejskiej trasy koncertowej. Podczas wydarzenia Glenn Danzig wykona w całości materiał z debiutanckiej płyty “Danzig” z 1988 r.

Po rozpadzie The Misfits w 1983 roku Glenn Danzig oraz Eerie Von rozpoczęli pracę nad projektem, który przekształcił się ostatecznie w Samhain (nazwa pochodzi od celtyckiego rytuału). Samhain przetrwał do 1986 roku, do momentu, w którym Glenn spotkał Ricka Rubina z wytwórni Def American (rok wcześniej wytwórnia związała się ze Slayerem). Ten obiecał podpisać z zespołem kontrakt, lecz poza swobodą artystyczną nie mógł on za wiele zagwarantować Glennowi. Po wizycie w biurze wytwórni na Broadwayu i rozmowie z Rubinem, Glenn ostatecznie postanowił związać się z Def American.

Za namową Rubina i w celu uniknięcia kłopotów procesowych, Samhain zmieniło nazwę na Danzig, a współpraca Def American z Glennem układała się pomyślnie przez kilka lat. W 1988 roku ukazał się debiutancki album zatytułowany po prostu “Danzig”. Kompozytorem prawie wszystkich utworów jest Glenn. Wyjątek stanowi utwór "The Hunter” będący przeróbką oryginalnej piosenki jednego z trzech królów bluesa, Alberta Kinga

Prawdziwym hitem natomiast stał się kawałek "Mother”, który był  wykorzystywany na wielu różnych rockowo-metalowych kompilacjach, włączając w to ścieżkę dźwiękową do gry Grand Theft Auto: San Andreas.

Mystic Festival 2023 - data, line-up, bilety

Kolejna odsłona Mystic Festival odbędzie się w dniach 7-10 czerwca 2023 na terenie Stoczni Gdańskiej. Aktualny line-up oraz informacje o biletach znajdziecie w osobnym wpisie.