logo
Koncerty
Dagoba
Infected Rain
2021-11-04
Skin

Dagoba oraz Infected Rain zagrają w Polsce w 2022


Dagoba oraz Infected Rain zagrają w Polsce w 2022Źródło: facebook.com/dagobaofficial

Agencja koncertowa Knock Out Productions ogłasza polski koncert zespołów Dagoba oraz Infected Rain. Wydarzenie odbędzie się 22 lutego 2022 25 kwietnia 2022 w Warszawie w klubie Hydrozagadka w ramach zapowiedzianej trasy "Ecdysis By Night Tour 2022". Bilety w cenie 89 PLN dostępne w tutaj.

Dagoba została założona w 1997 roku, lecz pierwsza płyta Francuzów ukazała się dopiero sześć lat później, od razu wzbudzając spore zainteresowanie. Dagoba, której liderem bez zmian pozostaje Pierre "Shawter" Maille (wokale, sample, orkiestracje), chętnie korzysta z sampli i klawiszy, które nadają muzyce kosmicznego charakteru. W połączeniu z mocno zaakcentowanym groovem tworzy to świetną okazję nie tylko do słuchania, ale i uprawiania srogiego headbangu. Obecny styl Dagoba to coś pomiędzy Fear Factory, Machine Head, Panterą i melodyjnym metalem. W 2021 roku Francuzi sprezentowali udany singel "The Hunt" zilustrowany futurystycznym w klimacie, kapitalnym wideoklipem.

Infected Rain powstało w 2008 roku w mołdawskim Kiszyniowie. Zespół oferuje miks kilku stylów, wśród których na pierwszy plan wybijają się nu metal i metalcore. Ze względu na obecność wokalistki Eleny "Lena Scissorhands" Cataraga, Infected Rain porównywany jest m.in. do ukraińskiego Jinjer. Kapela zdobyła uznanie poza swoją ojczyzną, o czym świadczy podpisany kontrakt z cenioną wytwórnią Napalm Records. W 2019 ukazał się czwarty album "Endorphin". Na rok 2022 zapowiadane jest piąte wydawnictwo, które nosi roboczy tytuł "Ecdysis".