logo
Newsy
Rock na Bagnie
2023-12-22
Skin

Czerwone Kościoły na Rock na Bagnie 2024


Czerwone Kościoły na Rock na Bagnie 2024Foto: Facebook / Czerwone Kościoły

Rock na Bagnie ogłosiło kolejny zespół. Line-up bagiennego festiwalu uzupełnił złotowski zespół Czerwone Kościoły, który w nadchodzącym 2024 roku będzie świętował jubileusz 35 lat działalności.

Kapela powstała w 1989 roku, kiedy to melodyjnego punk rocka grali: Kajor (bas i wokal), Pócek (perkusja), Zagi (wokal) i Smeli (gitara i wokal), dzieląc scenę między innymi z Dezerterem, Moskwą, Celą nr 3, Po Prostu czy Schizmą.

Pomimo kilku zmian personalnych w zespole i wieloletnich przerw w działalności, Czerwone Kościoły .nie powiedziały jeszcze koniec. W roku 2019 zespół ponownie się reaktywował i z okazji swoich 30 urodzin postanowił nagrać płytę w nieco zmienionym składzie: na wokalu i basie pozostał Kajor, na perkusji nadal gra Pócek, gitarę jednak przejął Łuki – głos, a raczej dźwięk młodego pokolenia.

W kwietniu 2020 roku nakładem ZIMA RECORDS ukazał się album "1989-2019”. Po jego wydaniu Czerwone Kościoły zaczęły intensywnie koncertować w kraju i za granicą. Jednocześnie trwały prace nad nowym wydawnictwem, "Kolejka za prawdą", którego premiera miała miejsce w październiku 2022 roku. Znalazło się na nim 11 utworów, które swoim klimatem nawiązują do wcześniejszej twórczości, jednak czuć w nich także powiew świeżości i nowej energii.

Rock na Bagnie 2024 - data, line-up, bilety

Czternasta edycja festiwalu Rock na Bagnie odbędzie się w dniach 5-6 lipca 2024 w Goniądzu na plaży nad Biebrzą. Bilety do nabycia na eBilet. Aktualny skład dostępny w osobnym wpisie.