logo
Newsy
Rock na Bagnie
2022-01-06
Skin

Closterkeller zagra na Rok na Bagnie 2022


Closterkeller zagra na Rok na Bagnie 2022Foto: facebook.com/RockNaBagnieofficial

Organizatorzy Rock na Bagnie ogłosili kolejny zespół, który z początkiem lipca wystąpi na dwunastej edycji bagiennego festu. Skład imprezy uzupełnia legenda polskiej sceny rocka gotyckiego, zespół Closterkeller, dla którego będzie to już druga wizyta w Goniądzu.

Closterkeller powstał w styczniu 1988 roku w Warszawie z inicjatywy trojga ludzi zafascynowanych estetyką gotycką i muzyką cold wave: Przemysława Gurynia (klawisze), Jacka Skirucha (gitara elektryczna) oraz Anny Kumali, z domu Sabiniewicz a.k.a. Anja Orthodox (wokal) - "pierwszej damy polskiego metalu i gotyku". Przez wszystkie lata działalności zespół przechodził liczne transformacje w składzie, ale to właśnie obdarzona dynamicznym głosem, charyzmą i manierą wokalną Anja pozostaje jedynym, niezmiennym członkiem Closterkeller aż po dziś dzień.

Od czasów debiutu, czyli premiery albumu "Pure" (1990), muzyka Closterkeller przeszła ewolucję od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem do psychodelicznego, nieco "zakręconego" pop-rocka z elementami gotyku. Teksty piosenek cechuje mroczna i pełna metafor poezja śpiewana, co stało się jednym z największych atutów twórczości grupy.

W ciągu ponad 30 letniej kariery kapela wypracowała swój własny, łatwo rozpoznawalny, charakterystyczny styl, trafiając tym samym w gusta szerokiego grona odbiorców. W sumie Closterkeller wydał dziesięć albumów studyjnych, zaś tym najbardziej kluczowym w historii zespołu okazał się być wydany w 1993 roku krążek "Violet". Dyskografię zamyka wydana w 2017 płyta "Viridian"

Rock na Bagnie XII - termin, bilety, line-up

Rock na Bagnie XII odbędzie się w dniach 1-2 lipca 2022 w Goniądzu w powiecie monieckim. Aktualny skład festiwalu oraz informacje dotyczące karnetów znajdziecie tutaj. Wkrótce kolejne informacje.