logo
Newsy
Pol'and'Rock Festival
Clawfinger
Sick Of It All
2024-02-26
Skin

Clawfinger oraz Sick Of It All na 30. Pol'and'Rock Festival


Clawfinger oraz Sick Of It All na 30. Pol'and'Rock Festival

W najnowszym epizodzie audycji Zaraz Będzie Ciemno, prowadzonej przez Jurka Owsiaka, poznaliśmy dwa kolejne zespoły, które wystąpią podczas jubileuszowej, 30. edycji Pol'and'Rock Festival. Tym razem skład festiwalu uzupełniły: szwedzka formacja Clawfinger, dla której będzie to trzeci występ w historii na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, oraz weterani sceny hardcore, Sick Of It All.

Od debiutanckiego albumu “Deaf Dumb Blind” minęło już 30 lat. a Clawfinger pozostaje ikoną rap metalu. Grupa ze Sztokholmu znana jest ze swojej agresywnej aczkolwiek melodyjnej twórczości, okraszonej politycznymi, społecznymi oraz antyfaszystowskimi tekstami. Do 2007 roku Clawfinger wydał siedem albumów studyjnych, a w 2008 kapela wystąpiła na Dużej Scenie Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Za ten koncert Szwedzi zgarnęli Złotego Bączka i powrócili w roku 2009. W 2013 kapela niespodziewanie ogłosiła rozpad, okazjonalnie dając koncerty w kolejnych latach.

Clawfinger powrócił 4 sierpnia 2017 z singlem "Save Our Souls", zaliczając występy na Wacken oraz Brutal Assault. 4 października 2019 zespół wypuścił kawąłek "Tear You Down", zaś ostatni numer zatytułowany "Environmental Patients" pojawił się 4 marca 2022.

Powstały w 1986 roku w Nowym Jorku, kwartet Sick Of It All już na samym początku swej kariery zdefiniowali brzmienie i postawę hardcore'owego ruchu. To mieszanka surowej agresji z melodyjnymi akcentami, zaś teksty pełne są spostrzeżeń i refleksji nad współczesnym światem. Jedenaście wydanych albumów, w tym najnowsze "Wake the Sleeping Dragon!", pokazują, że kapela z jednej strony jest wierna swoim korzeniom, ale z drugiej również ewoluuje, nieustannie podążając za swoją sztandarową misją – wyrażaniem niezłomnej wściekłości wobec niesprawiedliwości i hipokryzji.

Pol'and'Rock Festival 2024 - data, line-up

Jubileuszowa 30. edycja Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2024 na płycie dawnego lotniska Czaplinek-Broczyno. Wstęp na festiwal jest darmowy. Aktualny line-up w osobnym wpisie.