logo
Newsy
CieszFanów Festiwal
T.Love
The Bill
Gutek
2021-12-17
Skin

CieszFanów Festiwal 2022: pierwsze ogłoszenia


CieszFanów Festiwal 2022: pierwsze ogłoszeniaFoto: facebook.com/cieszfanow

Organizatorzy CieszFanów Festiwal ogłaszają pierwsze zespoły, które tym samym otwierają przyszłoroczny lineup. Skład trzydniowej imprezy zasilają: T.Love, The Bill oraz Gutek.

T.Love specjalnie przedstawiać nie trzeba. Częstochowska formacja to prawdziwa legenda polskiej sceny rockowej. Kapela istnieje od 1982 roku, a do 1987 funkcjonowała pod nazwą Teenage Love Alternative. W początkowych etapach kariery zespół działał pod wpływem punk rocka, lecz z upływem czasu muzycy zaczęli otwierać się na inne gatunki, jak np. reggae, rock and roll, glam rock czy pop rock. 

Do tej pory grupa wydała kilkanaście albumów studyjnych. Większość z nich uzyskało status złotych płyt, a składankowy "Love, Love, Love - The Very BesT.Love" z 2012 roku pokrył się platyną. W trakcie dotychczasowej kariery T.Love zagrał koncerty prawie w całej Europie, a także wielokrotnie w Stanach Zjednoczonych.

Dyskografię zespołu zamyka wydana w 2016 roku płyta zatytułowana po prostu "T.Love". W drugiej połowie 2017 roku T.Love zawiesił działalność. W marcu 2021 lider grupy Muniek Staszczyk ogłosił reaktywację zespołu w klasycznym składzie z płyty "King". Reaktywacja związana jest z 40-leciem kapeli, które wypadnie w 2022 roku. 

The Bill to kolejna ikona, która zostawiła trwały ślad w polskiej muzyce. Formacja powstała w 1986 roku w Pionkach to weterani punkowego grania, którzy pamiętają jeszcze czasy starych Jarocinów. Od wielu lat The Bill podąża własną ścieżką i pokazuje, że punk rocka należy przede wszystkim czuć w sercu. Utwory takie jak “Wolność”, “Piosenka o Wiśle”, “Piosenka dla żołnierza”, “Dziki Zachód”, “Moje miasto”, “Historia pewnej miłości” to stały set koncertowy, natomiast kultowy “Kibel” urósł już do rangi hymnu. Do dzisiaj ukazało się osiem studyjnych albumów, a ostatni zatytułowany “8siem” pochodzi z 2013 roku.

Piotr “Gutek” Gutkowski to przykład artysty, którego po prostu nie da się nie lubić. Charakterystyczny głos i melodyjny śpiew Gutka od razu przywodzi na myśl macierzystą formację Indios Bravos, która w 2015 roku ogłosiła zawieszenie działalności. Od tamtego momentu Gutek nie tylko działa pod szyldem własnego zespołu, ale również nie stroi od gościnnych występów w przeróżnych projektach.

16 kwietnia 2021 roku, nakładem Mystic Production, ukazała się długo oczekiwaną płyta "Stan rzeczy” - pierwszy w życiu solowy krążek Gutka. Na tym albumie muzyk dał się poznać jako kompozytor i autor tekstów wszystkich piosenek. Utwory powstawały na gitarze akustycznej, ale wpływ na ich ostateczną aranżację mieli również młodzi i zdolni muzycy, zaproszeni przez Piotra do składu zespołu.

CieszFanów Festiwal 2022 - termin, bilety

Kolejna edycja CieszFanów Festiwal odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia 2022 na terenie kąpieliska "Wędrowiec" w Cieszanowie. Do końca grudnia 2021 obowiązuje cena 199 PLN za pełny karnet wraz z miejscem na polu namiotowym. Karnety w tej cenie można nabyć stacjonarnie w Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie. Dodatkowo bilety dostępne w serwisach eBilet oraz Biletyna (należy pamiętać o opłatach serwisowych).