logo
Newsy
ZEW się budzi Festiwal
2023-11-21
Skin

Chałtcore otwiera skład ZEW się budzi Festiwal 2024


Chałtcore otwiera skład ZEW się budzi Festiwal 2024Foto: Facebook / Chałtcore

Organizatorzy festiwal ZEW się budzi ogłosili pierwszego wykonawcę. Line-up imprezy otwiera pochodząca z Nowego Sącza grupa Chałtcore.

Zespół powstał w 2010 roku i po dziś dzień gra w niezmienionym składzie. Muzyka zespołu to mocne brzmienia z delikatnie przesuniętym środkiem ciężkości w stronę elektroniki, podparta bezkompromisowymi, w większości antysystemowymi tekstami. Chałtcore programowo przykłada szczególną uwagę do twórczej niezależności. Teksty, kompozycje, produkcje nagrań i klipów odbywają się całkowicie bez udziału osób spoza zespołu.

W 2020 roku kapela powróciła po czteroletniej przerwie, wypuszczając do sieci utwory, które następnie były puszczane m.in. na falach Antyradia. Niedługo po tym numery znalazły się na albumie "Respawn”. Płyta zebrała pozytywne recenzje w stacjach radiowych i prasie muzycznej a także otrzymała najwyższą notę w zestawieniu Active Rock Listy za rok 2020 w warszawskim, akademickim Radiu Kampus 97,1 FM.

Na początku 2023 roku grupa Chałtcore wypuściła album “Z Wrogiem!”. Aktualnie trwają prace nad trzecim wydawnictwem.

ZEW się budzi Festiwal 2024 - data, bilety, line-up 

Piąta edycja ZEW się budzi Festiwal odbędzie się w dniach 31 maja - 01 czerwca 2024 w malowniczym Lesku. Wkrótce kolejne informacje.