logo
Newsy
CETI
2022-01-11
Skin

CETI zapowiada dwunasty album studyjny


CETI zapowiada dwunasty album studyjnyFoto: facebook.com/metalmindproductions

Grzegorz Kupczyk to jeden z najpotężniejszych głosów polskiego heavy metalu oraz jeden z najbardziej zapracowanych artystów na polskiej scenie muzycznej. W zeszłym roku muzyk świętował okrągłe 40 lat swojej działalności artystycznej i wcale nie zamierza zwalniać tempa. Dowodem na to jest zapowiedź kolejnego wydawnictwa.

Nowa płyta zespołu CETI w lutym

25 lutego 2022 ukaże się nowy studyjny album CETI zatytułowana po prostu "Ceti". Będzie to dwunastym krążek w dorobku grupy. Na płycie znajdziemy 9 kompozycji. Poniżej dokładna tracklista:

  1. Głos krwi
  2. Horyzont życia
  3. Zaraza
  4. Adrenalina
  5. Portret
  6. Pajac
  7. Posłańcy
  8. Syn przestworzy
  9. Po drugiej stronie życia

Jaka będzie nowa płyta CETI? Oddajmy głos Grzegorzowi:

Na pewno inna, bardziej zadziorna. Smaku dodaje fakt, iż spotykaliśmy się regularnie podczas obostrzeń i aby nie tracić czasu na narzekanie i tkwienie w bezczynności, postanowiliśmy przygotować nowy materiał. Kompozytorem i głównym aranżerem jest Tomek Targosz, ja jak zwykle zająłem się stworzeniem linii melodycznych oraz tekstami.

“Ceti” to także pierwszy longplay bez udziału Marii Wietrzykowskiej. Szeregi formacji zasilił natomiast nowy perkusista, Piotr Szpalik. Zespół uzupełniają: Bartosz Sadura (gitara), Jakub Kaczmarek (gitara), Tomasz Targosz (bas) oraz Grzegorz Kupczyk (wokal).

Grupa CETI powstała w 1989 roku w Poznaniu z inicjatywy Grzegorza Kupczyka oraz Marii Wietrzykowskiej. Do tej pory zespół wydał 11 albumów studyjnych, z czego ostatni "Oczy Martwych Miast" ukazał się w 2020 roku. Krążek był nominowany do Fryderyków w kategorii "Album Roku Metal". Wokalista w trakcie swojej muzycznej kariery współpracował też z takimi formacjami jak m.in. Turbo, Aion, Panzer X, Esqarial, Kruk i Non Iron.