logo
Koncerty
Castle Party Festival
2021-10-13
Skin

Castle Party in the Club vol.2: szczegóły


Castle Party in the Club vol.2: szczegółyFoto: facebook.com/castlepartyfestival

Za miesiąc odbędzie się drugi koncert nowo powołanego cyklu Castle Party in the Club. Już 13 listopada we Wrocławiu w Klubie Muzycznym Liverpool wystąpią dwa projekty, które zagrały na tegorocznej odsłonie Castle Party Festival. Na scenie zobaczymy: Hedone oraz Clicks. Bilety w cenie 40 PLN do nabycia w klubie przed koncertem.

Hedone - powstały na początku lat 90. w Łodzi zespół, który należąc do grona najbardziej nowatorskich, niepoddających się zaszufladkowaniu formacji, stanowi niezwykle wartościowy, wręcz nieodłączny już element polskiej sceny muzycznej. Po 15 latach milczenia Hedone powróciło z nowym albumem “2020”, który ukazał się 31 grudnia 2020 r. 

Maciej Werk nagrywa płyty rzadko, ale gdy wchodzi do studia oznacza to, że ma coś ważnego do powiedzenia. Tak samo jest w wypadku “2020”, bezdyskusyjnie najdojrzalszego muzycznie albumu w historii zespołu. Po tarmoszącym uszy “Werk”, kontrastowym “SancTVarium” i zespołowym “Playboyu” przyszedł czas na dwanaście zwartych utworów, układających się w spójną opowieść o mijających dwunastu miesiącach, a przede wszystkim emocjach i myślach, które były aktualne w roku 2020, jak i będą aktualne w przyszłości.

Clicks - łódzki projekt kierowany przez Wojtka Króla. W kwietniu nakładem niemieckiej wytwórni Dependent ukazał się album "G.O.T.H.". Temat przewodni tego albumu to właściwie skrót od "Getting Old, Tired and... " ("Stając się starym, zmęczonym i...). To gruntowna, poważna i pełna szacunku próba retrospekcji dawnej kultury młodzieżowej, którą na przestrzeni ostatnich dekad wyraźnie przyprószyła siwizna. 

Piosenkę "Every Bloated Muscle" można w tym kontekście odczytać jako żartobliwy hołd dla klasycznego utworu EBM - NITZER EBB - "Murderous", słuchanego 30 lat później. Radość z eksperymentowania, doskonały dźwięk i poczucie humoru łączą się na płycie w nonszalancką całość. W rezultacie "G.O.T.H" to płyta, która zabrzmi równie dobrze w domu, samochodzie jak i na klubowym parkiecie.

Castle Party Festival 2022 - termin, bilety, lineup

Kolejna odsłona festiwalu Castle Party odbędzie się w dniach 7-10 lipca 2022 tradycyjnie na zamku w Bolkowie. Więcej na temat festiwalu w osobnym wpisie.