logo
Newsy
Pol'and'Rock Festival
Carpenter Brut
2023-01-09
Skin

Carpenter Brut wystąpi na Pol'and'Rock Festival 2023


Carpenter Brut wystąpi na Pol'and'Rock Festival 2023Foto: Facebook / Carpenter Brut

W najnowszym odcinku cotygodniowej audycji Zaraz Będzie Ciemno prowadzonej przez Jurka Owsiaka poznaliśmy kolejny zespół, który wystąpi na tegorocznym Pol'and'Rock Festival. Tym razem skład imprezy uzupełnił projekt Carpenter Brut.

Carpenter Brut to sceniczny przydomek francuskiego producenta - Francka Hueso. Franck zaczął pisać muzykę z zamiarem miksowania dźwięków z horrorów, metalu, rocka i muzyki elektronicznej. Projekt zadebiutował w 2012 roku EP-ką pt. “EP I”. Względna anonimowość twórcy jest przemyślana w taki sposób, aby skupić większą uwagę słuchaczy na muzyce, niż na tożsamość samego twórcy. 

Do tej pory ukazały się trzy EP-ki oraz cztery albumy studyjne Carpenter Brut. Dyskografię zamyka wydana w 2022 płyta “Leather Terror”.  Oprócz wydawania kolejnych płyt Hueso tworzy również soundtracki - zarówno do filmów, jak i do gier wideo. Podczas występów na żywo na scenie artystę wspierają: gitarzysta Adrien Grousset oraz perkusista Florent Marcadet - obaj z francuskiego zespołu metalowego Hacride.

Po czterech latach i 130 występów w ramach trasy the “Leather Patrol”, zespół wraca do koncertowania z drugą częścią trylogii, "the Leather Terror Tour”, która skupi się na poszukiwaniu zemsty. Bret Halford zamienia się w żadnego krwi seryjnego zabójcę. Zaplanowane koncerty w towarzystwie członków jego zespołu, stają się okazją do polowania na wszystkich tych, którzy dręczyli go w młodości. 

Podczas show wraz z Carpenter Brut wkroczymy do  tajemniczego, acz bardzo wyrazistego świata, w którym posmakujemy niezapomnianej mieszanki rocka, metalu i muzyki elektronicznej. 

29. Pol'and'Rock Festival - data, line-up

Kolejna edycja Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 roku na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Wstęp na festiwal - wolny. Aktualny line-up znajdziecie w osobnym wpisie.