logo
Newsy
3-Majówka
Carnal
2024-02-11
Skin

Carnal wystąpi na festiwalu 3-Majówka 2024


Carnal wystąpi na festiwalu 3-Majówka 2024Foto: Facebook / Carnal

W ostatnich dniach / tygodniach skład wrocławskiego festiwalu 3-majówka uległ znacznemu powiększeniu. Swoje występy potwierdzili tacy wykonawcy jak Pro8l3m, Paktofonika, The Dumplings, SMOLIK//KEV FOX, Zalewski czy Pidżama Porno. Poznaliśmy również rozpiskę z podziałem na dni.

Carnal powraca z nową płytą i rządzą grania

Do grona kapel, które będziemy mogli usłyszeć w długi majowy weekend, dołączyła także grupa Carnal. Jej początki sięgają 1999 r. i przez pierwsze 10 lat była bardzo aktywna na metalowej scenie. Zadebiutowali w 2001 albumem “Time Has Come” i co kolejne dwa lata przypominali o swoim istnieniu nowymi wydawnictwami. 

Zagrali mnóstwo koncertów, byli na najważniejszych polskich festiwalach (Hunter Fest, Festiwal Rockowy Węgorzewo, Jarocin, Metalmania), wzięli udział w Wacken Metal Battle 2007, zawitali na czeskie Basinfirefest, a nawet wyruszyli w trasę koncertową po Bałkanach. Grupa miała okazję zagrać u boku m.in. Paradise Lost, Life Of Agony, Napalm Death, In Flames czy Behemoth.

Przez ostatnia dekadę Carnal przebywał w stanie hibernacji. Co prawda panowie nigdy nie odłożyli swoich instrumentów na dobre, ale fani, w oczekiwaniu na nowy album, musieli uzbroić się w cierpliwość. Finalnie zespół powrócił w grudniu 2023 z nowym krążkiem "Horyzont Zdarzeń". Na płycie znalazło się osiem numerów utrzymanych w zdecydowanie pastelowych i mrocznych barwach z wpływami groove metalu, grunge'u, stonera i rockadnrolla. W utworze "Czas nie leczy ran" gościnnie słyszymy Krzysztofa Zalewskiego.

Carnal wystąpi 1 maja - tego samego dnia co Zalewski. Czy panowie uraczą nas owym numerem na żywo? Przekonamy się już niebawem!

3-Majówka 2024 - data, line-up, bilety

Tegoroczna edycja festiwalu 3-Majówka odbędzie się w dniach 1-3 maja 2024 na wrocławskiej Pergoli. Informacje dotyczące zespołów oraz biletów w osobnym wpisie.