logo
Newsy
Rock na Bagnie
Cała Góra Barwników
2021-09-22
Skin

Cała Góra Barwników na Rock na Bagnie 2022


Cała Góra Barwników na Rock na Bagnie 2022Foto: facebook.com/RockNaBagnieofficial

Rock na Bagnie ogłasza kolejnego wykonawcę. Lineup otworzyła międzynarodowa formacja Absolute Beginners, która odda punkowy hołd muzycę The Jam, zaś w dniu dzisiejszym poznaliśmy polski zespół, kóry także zawita do Goniądza, a jest nim Cała Góra Barwników.

Zespół działa od 1998 r. i należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae, rocksteady z popową melodyką i oryginalnymi tekstami. CGB posiada na swoim koncie pięć płyt długogrających. Debiutancka, imienna płyta zdobyła uznanie wśród publiczności i krytyków. 

Jeszcze lepiej wiodło się kolejnemu wydawnictwu zespołu pt. “24 godziny”. Album wylądował na czwartym miejscu w plebiscycie pisma Free Colours w kategorii “Najlepszą Płyta Roku”, natomiast tytułowa piosenka wylądowała na trzecim miejscu tego zestawienia w kategorii “Piosenka Roku’”. Utwór dotarł także do pierwszego miejsca listy przebojów Radia Bis. Jeśli zaś chodzi o drugi singiel z tej samej płyty “Tracę czas”, to bardzo często gościł on na antenie radiowej Trójki.

Kolejne płyty “Kocham kłopoty” (2010), “Beat 2 Meet U” (2013) oraz “Sposoby” (2018) ugruntowały pozycję grupy na krajowym rynku muzycznym. W zeszłym roku w stremingu i na limitowanym winylu ukazała się epka “Pop goes ska” ze skankowymi wersjami wielkich przebojów z lat 80-tych.

W 2004 r. zespół został zaproszony przez Jurka Owsiaka do studia telewizyjnej Dwójki, gdzie wystąpił podczas XII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała Góra Barwinków zaprezentowała się również m.in. w programie “Taper”, w którym zespół podkładał muzykę pod niemy film Charliego Chaplina pt. “Charlie ucieka”.

CGB słynie z świetnie przyjmowanych, energetycznych koncertów. Wystąpiła dotąd na niemal wszystkich najważniejszych festiwalach, a także dwukrotnie na Przystanku Woodstock (2003, 2013) oraz Heineken Opener Festival 2007 w Gdyni. Obecnie ma na koncie blisko 1000 występów w kraju i za granicą.

Rock na Bagnie XII - miejsce, termin, bilety

XII edycja Rock na Bagnie odbędzie się w dniach 1-2 lipca 2022 r. w Goniądzu w powiecie monieckim. Wkrotce więcej informacji dotyczących zespołów oraz biletów.