logo
Newsy
Pol'and'Rock Festival
Bullet for My Valentine
2023-03-13
Skin

Bullet For My Valentine na 29th Pol'and'Rock


Bullet For My Valentine na 29th Pol'and'RockŹródło: livenation.pl

W najnowszym odcinku audycji Zaraz Będzie Ciemno poznaliśmy kolejny zespół, który wystąpi na tegorocznym Pol'and'Rock Festival. Tym razem skład imprezy uzupełniła formacja Bullet For My Valentine. W lutym kapela wystąpiła w warszawskiej Stodole, zaś latem muzycy wystąpią w Czaplinku.

Zespół został założony w 1998 roku z inicjatywy Matthew Tucka (wokal, gitara), Michaela Pageta (gitara) oraz Michaela Thomasa (perka). Od momentu powstania muzycy z Walii stali się jednym z największych zespołów metalowych na świecie. Wydali trzy złote krążki, a ich płyty rozeszły się w kilku milionowym nakładzie. Bullet For My Valentine wywarło ogromny wpływ na formowanie się brytyjskiej sceny metalcore, a owa rewolucja rozpoczęła się od debiutanckiego albumu “​The Poison”

Muzycy czerpią garściami z metalu lat 80., mieszając te inspiracje z punkowymi nutami, by uwolnić ciężkie, mroczne rockowe brzmienie, pełen krzykliwych solówek i mocarnych riffów. W 2021 kapela z Bridgend wypuściała siódmy studyjny krążek pt. “Bullet for My Valentine”, będący restartem kapeli. Jak przyznaje lider grupy - Tuck - proporcje agresywnego i czystego wokalu zostały zaburzone, co sprawia, że kawałki zyskały jeszcze na intensywności i drapieżności.  

29. Pol'and'Rock Festival - data, line-up, bilety

29. odsłona festiwalu Pol'and'Rock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Wstęp na festiwal jest wolny. Aktualny skład w osobnym wpisie.