logo
Newsy
Rock na Bagnie
Cockney Rejects
2022-09-22
Skin

Brytyjska grupa Cockney Rejects zagra na festiwalu Rock na Bagnie XIII


Brytyjska grupa Cockney Rejects zagra na festiwalu Rock na Bagnie XIIIFoto: facebook.com/cockneyrejects

Organizatorzy festiwalu Rock na Bagnie ogłosili kolejny zespół, który wystąpi podczas następnej edycji bagiennej imprezy. Tym razem line-up uzupełniła legendarna grupa Cockney Rejects.

Cockney Rejects to brytyjski zespół punk rockowy utworzony w 1979r. w londyńskiej dzielnicy East End przez wokalistę Jeffa Turnera (właśc. Jeff Geggus), gitarzystę Micka Geggusa, basistę Vince'a Riodana i perkusistę Andy'ego Scotta. W późniejszych latach wielokrotnie zmieniała skład – jedynymi stałymi członkami pozostali Turner i Geggus (którzy są braćmi). 

Ich piosenka "Oi, Oi, Oi," z 1980r. stała się inspiracją do określenia stylu muzycznego nazwą Oi (street punk). Po śmierci Tony van Fratera w 2015r. do zespołu powrócił oryginalny basista zespołu Vince Riodan.

Cockney Rejects niedawno wydał swoją najnowsza płytę "Power Grab". W ramach promocji kapela wyruszy w trasę koncertową, podczas której jednym z przystanków będzie właśnie festiwal Rock na Bagnie. Prawdopodobnie będzie to ostatnia okazja, aby zespół zobaczyć w Polsce. Muzycy zapowiedzieli, że będzie to już ich ostatnia światowa trasa, po której zespół planuje wyłącznie okazyjne koncerty w Wielkiej Brytanii.

Rock na Bagnie XIII - data, line-up, bilety

Kolejna, trzynasta odsłona festiwalu Rock na Bagnie odbędzie się w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2023 r. w Goniądzu na plaży nad Biebrzą. Aktualne info o składzie oraz biletach znajdziecie w osobnym wpisie.