logo
Newsy
Pol'and'Rock Festival
Brodka
2023-02-13
Skin

Brodka wystąpi na Pol'and'Rock Festival 2023


Brodka wystąpi na Pol'and'Rock Festival 2023Foto: Facebook /Brodka

W cotygodniowej audycji "Zaraz Będzie Ciemno" Jurek Owsiak ogłosił kolejnego wykonawcę, który wystąpi na Dużej Scenie tegorocznej edycji Pol'and'Rock Festival. Skład imprezy uzupełnia Monika Brodka.

Brodka to jedna z najbardziej wszechstronnych artystek w Polsce. Będąc jednocześnie wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów, reżyserką klipów i producentką artystka poświęca tyle samo uwagi wszystkim warstwom sztuki, którą tworzy. Zarówno zabawa gatunkami jak i zróżnicowany styl Brodki spotkał się z uznaniem wśród szerokiej publiczności, krytyków oraz dziennikarzy muzycznych. Zwyciężczyni trzeciej edycji programu Idol jest także sześciokrotną laureatką nagrody Fryderyk.

Początki Moniki to muzyka pop, ale z czasem wokalistka zaczęła stopniowo rozszerzać swój repertuar, równolegle umacniając swoją pozycję na polskiej scenie. W utworach artystki możemy znaleźć m.in. elementy art popu, electropopu, folktroniki, dance-popu, indie popu, indie rocka czy rocka alternatywnego. Artystyczny eklektyzm Brodki widać także w jej teledyskach i elementach scenografii.

W 2022 roku ukazała się najintymniejsza płyta Brodki pt. “Sadza”.

29. Pol'and'Rock Festival - data, line-up, bilety

29. odsłona festiwalu Pol'and'Rock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Wstęp na festiwal jest wolny. Aktualny skład w osobnym wpisie.