logo
Newsy
3-Majówka
Brodka
2021-11-30
Skin

Brodka wystąpi na festiwalu 3-Majówka 2022


Brodka wystąpi na festiwalu 3-Majówka 2022Foto: YouTube / Brodka

Organizatorzy wrocławskiego festiwalu 3-Majówka ogłosili kolejną gwiazdę, która wystąpi podczas następnej edycji Najgorętszej Imprezy w Mieście. Trzeciego dnia wystąpi polska artystka - Brodka.

Monika Brodka urodziła się w 1988 roku w Twardorzeczce, w bardzo muzykalnej rodzinie. Już jako dziecko śpiewała i grała na skrzypcach, wygrywała konkursy i jeździła z występami. Ogólnopolski sukces artystyczny przyniósł jej udział w trzeciej edycji programu "Idol" w 2004 roku. Tego roku nie tylko zajęła pierwsze miejsce w programie, ale postawiła swoje pierwsze kroki w branży muzycznej, wydając swoje debiutanckie albumy.

Pierwsze albumy Brodki - “Mini Album vol. 1” oraz “Mini Album vol. 2” - cieszyły się dużą popularnością, a łączący je krążek ”Album" pokrył się złotem. Po udanym debiucie Brodka została nominowana do Paszportów Polityki i Nagrody Muzycznej “Fryderyk”. Wygrała konkurs premier na 42. Festiwalu w Opolu oraz otrzymała nagrodę “Superjedynki” w kategorii debiut. Jej druga płyta “Moje piosenki” (2006) także uzyskała status Złotej Płyty. Dyskografię zamyka wydany w 2021 roku piąty studyjny krążek “Brut”

Brodka występowała gościnnie u innych artystów, m.in. na albumie WSZ-CNE „Jeszcze raz”, w singlu Silver Rocket “Niagara Falls” i teledysku PRO8L3M  ”Żar (Tak to robię)”. Na potrzeby serialu Showmax “Rojst”, Brodka wykonała zaskakujący, nowatorski cover piosenki Izabeli Trojanowskiej ”Wszystko, czego dziś chcę”, za który została nominowana do “Fryderyków 2019” w kategorii ”Nowe wykonanie”.

3-Majówka 2022 - termin, bilety, lineup

Kolejna odsłona festiwalu 3-Majówka odbędzie się w dniach 1-3maja 2022 we Wrocławiu na urokliwych terenach Pergoli w kompleksie Hali Stulecia. Aktualne informacje dotyczące składu oraz biletów znajdziecie tutaj.