logo
Newsy
Czochraj Bobra Fest
Booze & Glory
Koniec Świata
2021-12-01
Skin

Booze & Glory oraz Koniec Świata pierwszymi gwiazdami Czochraj Bobra Fest 2022


Booze & Glory oraz Koniec Świata pierwszymi gwiazdami Czochraj Bobra Fest 2022Foto: facebook.com/boozeandgloryofficial

Organizatrozy Czochraj Bobra Fest ogłaszają pierwsze kapele. Skład namysłowskiego festiwalu otwierają międzynarodowa formacja Booze & Glory oraz polska kapela Koniec Świata.

Zespół Booze & Glory został założony w 2009 roku w Londynie przez Marka (wokal), Liama (gitara), Barta (bas) i Mario (perkusja). Kapelę od samego początku tworzą osoby urodzone w różnych zakątkach świata. W ciągu ostatnich kilkunastu lat przez zespół przewinęli się muzycy z Irlandii, Anglii, Szwecji, Grecji, Hiszpanii, Włoch i Polski. Jednak od pierwszego dnia istnienia grupy za całym zamieszaniem stoi Mark, który pochodzi z Sosnowca.

Zaledwie kilka miesięcy po powstaniu grupa zagrała swój pierwszy koncert w legendarnym londyńskim klubie Fiddlers Elbow, a niedługo potem nagrał swoje pierwsze demo, które później stało się pełnym, debiutanckim albumem. Zespół w bardzo szybkim czasie podbił serca fanów melodyjnego punk rocka na całym świecie. Zespół wydał pięć albumów studyjnych, a ostani zatytułowany “Hurricane” ukazał się w 2019 r.

Koniec Świata to śląski zespół z Katowic łączący rocka z muzyką folkową. Od 2000 roku kapela zagrała ponad 1000 koncertów w Polsce, a także Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach, Słowacji i Ukrainie. Muzycy występowali na największych festiwalach, m.in: Przystanek Woodstock, Jarocin Festiwal, Seven Festival, Cieszanów Festival, Odjazdy

Do 2016 roku kapela wydała siedem albumach, na których znajdziemy energetyczne utwory o miłości, rewolucji i życiu w metropolii, zawieszonej gdzieś poza czasem i szerokością geograficzną. 3 grudnia 2021 ukaże się najnowszy, ósmy krążek zatytułowany “Durny”.

Czochraj Bobra Fest 2022 - termin, bilety, lineup

XII edycja Czochraj Bobra Fest odbędzie się w dniach 14-17 lipca 2022 na Błoniach w Namysłowie. Ponownie na uczestników czekają trzy festiwalowe sceny (Mała, Duża, Sound System), które przez trzy dni będą ładować akumulatory tak, aby nikomu nie zabrakło energii do niekończących się tańców, hulańców i swawoli.

Aktualny lineup oraz informacje dotyczące biletów znajdziecie tutaj. Jak donoszą organizatorzy: pierwsza pula karnetów znika w oczach.