logo
Newsy
Booze & Glory
Bangarang Festival
2023-12-18
Skin

Booze & Glory na Bangarang Festival 2024


Booze & Glory na Bangarang Festival 2024Foto: Facebook / Booze & Glory

Stowarzyszenie Dżentelmeni Metalu ogłosiło kolejny zespół, który wystąpi na piątej edycji Bangarang Festival. Tym razem skład wydarzenia uzupełniła formacja Booze & Glory.

Zespół Booze & Glory powstał w 2009 roku w Londynie z inicjatywy Marka (wokal), Liama (gitara), Barta (bas) i Mario (perkusja). Kapelę od samego początku tworzą osoby mające swoje korzenie w różnych zakątkach świata. W ciągu ostatnich kilkunastu lat przez ten międzynarodowy zespół przewinęli się muzycy z takich krajów jak Irlandia, Anglia, Szwecja, Grecja, Hiszpania, Włochy oraz Polska, a za całym zamieszaniem stoi nasz rodak Mark, który pochodzi z Sosnowca.

Zaledwie kilka miesięcy po powstaniu grupy, Booze & Glory zagrało swój pierwszy koncert w legendarnym londyńskim klubie Fiddlers Elbow. Niedługo potem ukazało się pierwsze demo, które później przerodziło się w pełny, debiutancki album. Łącznie kapela wydała pięć krążków, bardzo mocno podkreślając swoje antyrasistowskie i apolityczne przesłanie. Przez ostatnie dziesięciolecie Booze & Glory zagrało ponad 300 koncertów, w tym trasa po Ameryce Północnej u boku Dropkick Murphy's, oraz wystąpiło na deskach światowych festiwali - w tym trzykrotnie na Pol'and'Rock Festival - podbijając serca fanów na całym globie.

Bangarang Festival 2024 - data, bilety, line-up

Piąta edycja Bangarang Festival odbędzie się w dniach 28-29 czerwca 2024 w miejscowości Chwałkowo koło Krobi w województwie wielkopolskim. Aktualny line oraz info o biletach w osobnym wpisie.