logo
Koncerty
Tides From Nebula
BOKKA
2023-08-29
Skin

BOKKA oraz Tides From Nebula na wspólnej trasie


BOKKA oraz Tides From Nebula na wspólnej trasieFoto: Facebook / BOKKA

Tej jesieni szykuje się prawdziwa gratka dla fanów muzyki alternatywnej. Zespół BOKKA, który obchodzi dziesięciolecie działalności, oraz Tides From Nebula, świętujący piętnaście lat na scenie, ogłaszają swoją wspólną trasę koncertową. To muzyczne wydarzenie zaskoczy i porwie, obiecując niezwykłe wrażenia. 

W sumie zaplanowano dziewięć koncertów w dziewięciu miastach, a tournee rozpocznie się już w połowie listopada. Poniżej dokładne terminy:

  • 10.11.23 - Wrocław - Zaklęte Rewiry
  • 12.11.23 - Gdynia - Podwórko.art / Scena Ucho
  • 16.11.23 - Katowice - P23
  • 23.11.23 - Łódź - Wytwórnia
  • 24.11.23 - Szczecin - GOKSiR Przecław
  • 25.11.23 - Poznań - Centrum Kultury ZAMEK
  • 07.12.23 - Lublin - Fabryka Kultury Zgrzyt
  • 08.12.23 - Warszawa - Progresja (XX-lecie klubu)
  • 09.12.23 - Białystok - Zmiana Klimatu

Bilety trafią do sprzedaży w piątek 1 września i będą dostępne na platformie Eventim.

BOKKA od dekady zaskakuje swoim nieszablonowym podejściem do wizerunku, żywiołowymi koncertami, woltami stylistycznymi - od nostalgicznego debiutu zauważonego przez Pitchfork, poprzez energetyczny album “Don’t Kiss And Tell”, kosmiczny “Life On Planet B”, na apokaliptycznym “Blood Moon” kończąc. Pozostając anonimowi od 10 lat działają na własnych, unikalnych zasadach. Mają na koncie 4 świetnie przyjęte albumy, 3 nominacje do Fryderyków, a ich twórczość polecało wiele zagranicznych mediów. 

Niebanalne podejście do tworzenia wizerunku i muzyki, wykorzystywanie nietuzinkowego, często składającego się z przypadkowych przedmiotów instrumentarium, szybko stało się znakiem rozpoznawczym BOKKI. Potencjał grupy błyskawicznie dostrzeżono poza granicami kraju m.in. na The Great Escape, Colours of Ostrava, Reeperbahn Eurosonic festival, a także w klubach w Brukseli, Pradze czy Budapeszcie. Grupa jest również ceniona za oprawę wizualną swojej muzyki. Klip do utworu “Walk on A Wire” uzyskał Grand Prix na Polish Music Video Awards, wyróżnienie na Berlin Music Video Awards, a także jako jedyny z Polski zyskał nominację na festiwalu Camerimage pośród artystów takich jak Lykke Li, Harry Styles czy Rammstein.

Na rok 2023 przypadają 10 urodziny zespołu, które BOKKA świętuje zapowiadanym na jesień albumem “BOKKA HITS 10”.

Od 2008 roku Tides From Nebula pisze historie dźwiękami pochodzącymi ze światów rocka, prog rocka i post rocka. Przez lata autorami tych opowieści byli Adam Waleszyński (gitara), Maciej Karbowski (gitara, instrumenty klawiszowe), Przemek Węgłowski (gitara basowa) i Tomasz Stołowski (perkusja). Od 2019 roku w kapeli nie ma Adama zaś grupa funkcjonuje jako trio. 

Jeśli podczas słuchania muzyki TFN myślicie o kosmicznych bezkresach albo pięknych pejzażach z morzami i oceanami w tle, skojarzenia te są jak najbardziej na miejscu, bo muzyków warszawskiej kapeli to między innymi interesuje. Zespół miał okazję koncertować za granicą, a w Polsce pracować z samym Zbigniewem Preisnerem, który produkował drugi album "Earthshine". Wydana w 2019 roku płyta "From Voodoo To Zen" spodobała się bardzo, a na liście OLIS dotarła aż do miejsca trzeciego. Jak widać, dźwiękowym film tworzony przez Tides From Nebula ma wyjątkowo pokaźną widownię.