logo
Koncerty
Bloodywood
2022-03-28
Skin

Bloodywood zagra w Warszawie w 2023


Bloodywood zagra w Warszawie w 2023Foto: facebook.com/bloodywood.delhi

Fource Entertainment zaprasza na jedyny w Polsce koncert zespołu Bloodywood. Pochodząca z dalekich Indii kapela zawita do naszego kraju latem tego roku wiosną przyszłego roku, promując swój pierwszy w historii longplay zatytułowany “Rakshak”. Płyta ukazała się w lutym 2022.

Bloodywood zagra koncert w Warszawie - data, bilety

Polski koncert zespołu Bloodywood odbędzie się 17 sierpnia 2022 2 marca 2023 w Warszawie w klubie Hybrydy. W sprzedaży dostępne są bilety w cenie 75 PLN. Wejściówki do nabycia m.in. na stronie organizatora wydarzenia, fource.pl, oraz na platformach GoOut, eBilet i Eventim.

Bloodywood powstało w 2016 roku w Nowej Delhi z inicjatywy gitarzysty Karana Katiyara. Początkowo Karan parodiował utwory z bollywoodzkich filmów i w międzyczasie szukał wokalisty, z którym wiązał plany utworzenia “poważnego” zespołu. W końcu muzyk spotkał na swej drodze Jayanta Bhadulaa i panowie rozpoczęli proces “niszczenia muzyki pop”.  

W 2017 roku ukazał się cover Linkin Park “Heavy” nagrany we wcześniejszym nu metalowym stylu zespołu, co przyciągnęło uwagę m.in. portali Loudwire oraz Metal Hammer. Tego samego roku indyjski duet wypuścił składankę "Anti-Pop Vol. 1”, ale prawdziwą sławę przyniósł dopiero wypuszczony 2018 roku cover utworu “Ari Ari” z repertuaru Bombay Rockers. Do współpracy nad tym utworem został zaproszony raper Raoul Kerr, który już na stałe zagościł w szeregach zespołu.

Od tamtego momentu kariera Bloodywood nabrała rozpędu, w sieci pojawiały się kolejne autorskie aranżacje, grupa zyskiwała coraz większe grono fanów, a muzycy zostali nawet zaproszeni na niemiecki Wacken Open Air w 2019 r. Tym samym niszowe i kojarzone wyłącznie z Internetu Bloodywood stało się światowym fenomenem na współczesnej scenie metalowej. W 20222 kapela wydała swój debiutancki album “Rakshak”.

Bloodywood tworzą:

 • Karan Katiyar - gitary, flet, produkcja, kompozycja
 • Jayant Bhadula - wokal
 • Raoul Kerr - wokal rap

Muzycy wpierający zespół na koncertach:

 • Sarthak Pahwa - dhol
 • Roshan Roy - bas
 • Vishesh Singh - perkusja

Tracklista "Rakshak":

 1. Gaddaar
 2. Aaj
 3. Zanjeero Se
 4. Machi Bhasad
 5. Dana-Dan
 6. Jee Veerey
 7. Endurant
 8. Yaad
 9. BSDK.exe
 10. Chakh Le