logo
Koncerty
Bloodstock Metal 2 The Masses
Sunday at 9
2024-02-01
Skin

Bloodstock Metal 2 The Masses Polska 2024: eliminacje Słupsk


Bloodstock Metal 2 The Masses Polska 2024: eliminacje SłupskFoto: bloodstock.uk.com

Krajowe eliminacje najważniejszego festiwalu metalowego na Wyspach Brytyjskich dotarły w tym roku także do Słupska. 25 lutego 2024 w Motor Rock Pub odbędzie się kolejny koncert z serii Bloodstock Metal 2 The Masses.

O miejsce w półfinałach walczyć będą:

Sunday at 9 to założona w 2020 roku, trójmiejska kapela wykonująca muzykę wpisującą się w ramy szeroko pojętego metalu, z wyraźnymi wpływami groove metalu i metalu progresywnego. 11 lutego ukaże się długogrający debiut - "Chosen, Obeyed, Forgotten" - będący muzycznym i lirycznym wyrazem sprzeciwu i obrzydzenia wobec dążenia do władzy i elitaryzmu.

Powstały w 2023 r. zespół Void of Echoes wykonuje nowoczesny metal, inspirowany takimi gatunkami jak metalcore lub rock. Z marszu kapela wydała 4 single oraz debiutancki album pod nazwą “Entry Point”. Na płycie znalazło się siedem utworów z tekstami w języku angielskim, a jego dopieszczeniem zajęli się zagraniczni producenci muzyczni. ”Entry Point” to mieszanka ciężkich riffów jak i wokali, zespolonych brzmieniami syntezatorów oraz ambientów w spójną całość. Album z łatwością znajdzie słuchaczy w fanach metalcore'u jak i jego odmian. Zespół ma na koncie wygraną w konkursie "Scena Otwarta” organizowanym przez Gdański Archipelag Kultury Projektornia.

Junon Kyanon to pełne kontrastów trio ze Słupska powstałe w 2019 roku, którego styl muzyczny najłatwiej określić używając sformułowań takich jak electronicore czy nu metal. Obok rockowo-metalowych brzmień i potężnych breakdownów, ich utwory naszprycowane są elektroniką nawiązującą do wszelakich zdobyczy EDM takich jak gabber, techno czy drum & bass. Niejednokrotnie chwytliwe melodie utworów niosą ze sobą smutną i drastyczną warstwę liryczną.

Gwiazdą wieczoru będzie wrocławskie trio deathmetalowe - SHODAN. Grupa powstała w 2013 roku, a jej charakterystyczny styl to unikalna hybryda death metalowej brutalności, groove metalu i melodyką zimnej fali. W 2015 zespół, pod okiem Arkadiusza "Malty" Malczewskiego, zarejestrował ślady na debiutancki album "Protocol of Dying". Rok później miała miejsce premiera debiutu za pośrednictwem kooperujących wytwórni Defense Records i Deformeathing Production. W 2020 ukazał się następca debiutu: "Death, Rule Over Us", na którym SHODAN odważniej eksploruje zapoczątkowany na poprzedniku styl, pielęgnując swoją fascynację post punkiem i surowym brzmieniem.

Bilety dostępne na GoOut.

Konkurs Bloodstock Metal 2 The Masses ma na celu wyłonienie jednego reprezentanta Polski, który w nagrodę wystąpi podczas najbliższej (2024) edycji legendarnego festiwalu Bloodstock Open Air w pobliżu angielskiego Derby. Koncerty eliminacyjne, oprócz tego w Poznaniu, odbędą się jeszcze w Łodzi, Toruniu, Gdańsku, Słupsku, Skarżysku i Wrocławiu. Wydarzeniom towarzyszyć będą występu zaproszonych gości specjalnych, a zespoły konkursowe oceniać będzie jury złożone z przedstawicieli branży muzycznej. Po każdym występie wyłoniony będzie jeden zespół finałowy: zwycięski skład spotka się 1.06 na scenie chorzowskiej Leśniczówki. Tam, podczas krajowego finału, zostanie wybrany polski reprezentant na Bloodstock 2024.