logo
Koncerty
Pale Path
Bloodstock Metal 2 The Masses
2023-12-22
Skin

Bloodstock Metal 2 The Masses Polska 2024: eliminacje Poznań


Bloodstock Metal 2 The Masses Polska 2024: eliminacje PoznańFoto: bloodstock.uk.com

Krajowe eliminacje najważniejszego festiwalu metalowego na Wyspach Brytyjskich dotarły w tym roku także do Poznania. 16 lutego 2024 (piątek) w klubie Pod Minogą odbędzie się kolejny koncert z serii Bloodstock Metal 2 The Masses.

O miejsce w półfinałach powalczą:

Violent Answer to grupa, która w nowoczesnym stylu łączy hardcore z metalem, określając graną przez siebie mieszankę jako nu-hardcore. Wychowani na Hatebreed, dorastający z Suicide Silence i zainspirowani dokonaniami Alpha Wolf. Istnieją od trzech lat i oprócz wielu koncertów mają jak dotąd na koncie dwie samodzielnie wydane EP-ki: “Violent answer” oraz “Self-Threat”.

Heresy Denied to przedstawiciel poznańskiej sceny deathcore. Swoją odmianę jadowitego death metalu z elementami nowej fali metalcore’a i djentu grają już od 2011 roku, porównując się do tak znaczących formacji jak Lorna Shore czy Thy Art Is Murder. Nie brakuje blastów, sążnistych breakdownów, połamanych riffów, akustycznych przejść, mięsistych partii gitarowych oraz brutalnych wokali. W 2016 roku Heresy Denied wydało swój debiutancki album o nazwie “Innerception”, a w 2022 następcę “Disobedience Manifesto”.

Obchodząca w tym roku swoje dziesięciolecie, formacja Trylion z Poznania nawiązuje swoim brzmieniem do nowoczesnych podgatunków spod znaku djentu i groove'u, czerpiąc garściami z klasyki death metalu. Zasadniczą cechą ich progresywno-metalowego grania jest kontrastowość, od łagodnej melodii do ekstremalnie ostrych riffów w stylu Meshuggah. W 2014 ukazała się debiutancka EP-ka zespołu Trylion zatytułowana “Education for Freedo”, którą chłopaki wydali własnym sumptem w 2019.

Non Ame określa swój styl jako heavy metal bez granic. W dźwiękach tej formacji słyszalne jest zamiłowanie do klasycznej melodyki, generowanej przez wielogłosowe wokale oraz instrument klawiszowy. 

Ostateczną stawką jest wyjazd na festiwal Bloodstock do Anglii. Jak wyjaśnia Marcin Zarudzki, organizator polskich eliminacji festiwalu Bloodstock Metal 2 The Masses:

Podobnie jak w poprzednich latach zapraszamy do eliminacji wszystkie zainteresowane zespoły. Jedynym warunkiem jest niezależność, czyli brak podpisanego kontraktu płytowego. Koncerty wyłaniające poszczególnych kandydatów toczą się od grudnia, ale równolegle wciąż przyjmujemy nowe zgłoszenia. Czekamy na nie do maja – . Kto zatem, spośród już zgłoszonych kapel, zaprezentuje się poznańskiej publiczności?

Modern metalowa sensacja ostatnich lat

Po części konkursowej, na scenie zobaczymy występ gościa specjalnego: Pale Path. O tej formacji można powiedzieć, że na polską scenę nu metal weszła razem z drzwiami. Pale Path istnieje od zaledwie czterech lat, a już ma na koncie nagrodę Polish Music Video Awards za najlepszy polski teledysk w kategorii “Rock i ostre brzmienie”, czyli utwór ”Enemy”, promowany jako singiel pod tym samym tytułem. Zespół swój własny styl nowoczesnego, metalowego grania określa jako mieszankę wpływów djent, metalcore i deathcore. Cechą wiążącą w całość tak wybuchowy koktajl jest energia, z którą warszawscy muzycy prezentują na scenie swe metalowo-melodyjne kompozycje.

Bilety dostępna na GoOut.

Konkurs Bloodstock Metal 2 The Masses ma na celu wyłonienie jednego reprezentanta Polski, który w nagrodę wystąpi podczas najbliższej (2024) edycji legendarnego festiwalu Bloodstock Open Air w pobliżu angielskiego Derby. Koncerty eliminacyjne, oprócz tego w Poznaniu, odbędą się jeszcze w Łodzi, Toruniu, Gdańsku, Słupsku, Skarżysku i Wrocławiu. Wydarzeniom towarzyszyć będą występu zaproszonych gości specjalnych, a zespoły konkursowe oceniać będzie jury złożone z przedstawicieli branży muzycznej. Po każdym występie wyłoniony będzie jeden zespół finałowy: zwycięski skład spotka się 1.06 na scenie chorzowskiej Leśniczówki. Tam, podczas krajowego finału, zostanie wybrany polski reprezentant na Bloodstock 2024.