logo
Koncerty
Pale Path
Bloodstock Metal 2 The Masses
2023-12-22
Skin

Bloodstock Metal 2 The Masses Polska 2024: eliminacje Łódź


Bloodstock Metal 2 The Masses Polska 2024: eliminacje ŁódźFoto: bloodstock.uk.com

17 lutego 2024 w Łodzi odbędzie się kolejna rywalizacja w ramach aktualnie trwającego konkursu Bloodstock Metal 2 The Masses Polska. W klubie Wooltura zagrają:

INEAI to pięcioosobowy kolektyw z siedzibą w Poznaniu, grający melodyjny metalcore z ciężkimi breakdownami i wpływami djentu.

Pochodząca z Krakowa formacja Sewer Dwellers uosabia świeże spojrzenie na nowoczesną mieszankę deathcore'u i death metalu, jednocześnie włączając pewne elementy symfoniczne. Wśród inspiracji możemy odnaleźć wpływy Thy Art Is Murder, Fit For An Autopsy czy Behemoth. Pod koniec 2019 roku ukazał się debiutancki album "Fate of a Maggot”.

Awakeness powstało w 2019 roku i preferuje nowoczesne podejście do ciężkiej muzyki, nie zamykając się na nowe inspiracje. Ich muzyka to szeroko pojęty metal ze znaczącymi wpływami deathcore'u oraz black metalu. Niedawno ukazał się najnowszy singiel zatytułowany “Empty Shells”.

Prey of Monsoon powstał w 2020 roku z inicjatywy Konrada Zielińskiego oraz Janka Jaworskiego. Materiał z debiutanckiej EP-ki, będący mieszanką deathcore’u i technicznego death metalu, został w całości napisany podczas pandemii. W swojej twórczości zespół łączy techniczne brzmienia z tekstami na temat aktualnych problemów globalnych.

Jako gwiazda wieczoru wystąpi Pale Path. O tej formacji można powiedzieć, że na polską scenę nu metal weszła razem z drzwiami. Kapela powstała w 2019 roku, a już ma na koncie nagrodę Polish Music Video Awards za najlepszy polski teledysk w kategorii “Rock i ostre brzmienie”, czyli utwór ”Enemy”, promowany jako singiel pod tym samym tytułem. Zespół swój własny styl nowoczesnego, metalowego grania określa jako mieszankę wpływów djent, metalcore i deathcore. Cechą wiążącą w całość tak wybuchowy koktajl jest energia, z którą warszawscy muzycy prezentują na scenie swe metalowo-melodyjne kompozycje.

Bilety dostępne na GoOut.

Konkurs Bloodstock Metal 2 The Masses ma na celu wyłonienie jednego reprezentanta Polski, który w nagrodę wystąpi podczas najbliższej (2024) edycji legendarnego festiwalu Bloodstock Open Air w pobliżu angielskiego Derby. Koncerty eliminacyjne, oprócz tego w Poznaniu, odbędą się jeszcze w Łodzi, Toruniu, Gdańsku, Słupsku, Skarżysku i Wrocławiu. Wydarzeniom towarzyszyć będą występu zaproszonych gości specjalnych, a zespoły konkursowe oceniać będzie jury złożone z przedstawicieli branży muzycznej. Po każdym występie wyłoniony będzie jeden zespół finałowy: zwycięski skład spotka się 1.06 na scenie chorzowskiej Leśniczówki. Tam, podczas krajowego finału, zostanie wybrany polski reprezentant na Bloodstock 2024.