logo
Koncerty
Bloodstock Metal 2 The Masses
2023-12-20
Skin

Bloodstock Metal 2 The Masses Polska 2024: eliminacje Krosno


Bloodstock Metal 2 The Masses Polska 2024: eliminacje KrosnoFoto: bloodstock.uk.com
W drugiej połowie stycznia odbędzie się kolejny koncert eliminacyjny w ramach konkursu kapel.

Już niebawem odbędzie się kolejna rywalizacja w ramach aktualnie trwającego konkursu Bloodstock Metal 2 The Masses Polska. W dniach 19-20 stycznia 2024 w Krośnie w Rock Klub Iron odbędą się dwa koncerty, z czego jeden wyłoni kolejnego półfinalistę.

Dokładna rozpiska poniżej:

19 stycznia

  • Epitome
  • TainT
  • Iron Head

20 stycznia

  • Asphyx
  • Sacriversum
  • Vastness

W sprzedaży dostępne są dwudniowe karnety:

  • 140 PLN - cena do 31.12.23)
  • 150 PLN - cena regularna

Karnety dostępne pod tym linkiem. Stacjonarnie można z kolei nabyć bilety na pierwszy dzień koncertów. Te są dostępne w klubie i w sklepie muzycznym Vintage Music Shop w Krośnie.

Asphyx

Zespół przybędzie, aby promować swój dziesiąty longplay studyjny, zatytułowany "Necroceros". Album ukazał się 22 stycznia 2021 roku nakładem Century Media Records. Sesja rozpoczęła się w kwietniu 2020 roku, kiedy perkusista Stefan Huskens przekroczył progi Tom Meier Studio Recordings w Enschede. Reszta ścieżek nagrana została w The Morserstudio. Za miks i mastering odpowiedzialny był Sebastian Levermann, zaś okładkę przygotował Axel Hermann.

Sacriversum 

Grupa reaktywowała się w 2022 roku po siedemnastu latach przerwy. Z poprzedniego składu powrócili Remo na basie i wokalu, Baran na klawiszach i MacKozer na gitarze. Nowym perkusistą formacji został Janek Traciński.

Vastness 

Śląska formacja grająca mieszankę thrash i death metalu. W 2020 ukazały się single "Worship Demons - Other Fear" i "Between the Lines", natomiast już wkrótce ukaże się pełny album “Entire Mortal Race”.

Epitome

Grindcore'owa formacja powstała w 1992 roku w Rzeszowie. Zespół posiada na swoim koncie pięć longplayów, z których ostatni - "ROTend" - ujrzał światło dzienne 9 września 2022 roku. Już po sesji nagraniowej z kapelą rozstał się gitarzysta Misiek. Jego miejsce zajął M4ody. Ponadto w 2023 roku Epitome zaangażował na stanowisko perkusisty Rafała Chruścickiego.

W części konkursowej rywalizować będą:

Iron Head

Ich początki sięgają sięgają 2010 roku, kiedy to dwóch kolegów ze szkolnej ławki, Tomasz Lenart (gitara) oraz Bartosz Urban (perkusja) postanowiło połączyć swe siły i wzięło na warsztat kawałki swoich ulubionych zespołów, takich jak Dżem czy Metallica. Heavymetalowa grupa wydała w ubiegłym roku swój najnowszy album “Dzień za dniem”.

TainT

 Zespół czterech chłopa grających muzykę z pogranicza alternative groove metalu oraz nu-metalu. Taint zostało założone w 2014 w Pszczynie, jednak aktualny skład uformował się z początkiem 2020 roku. Zespół ma na swoim koncie debiutancką EP-kę "Under Control" oraz krążek “Looking For Myself” z 2022.