logo
Koncerty
Synapsa
Bloodstock Metal 2 The Masses
HeadUp
Sarang
2023-02-04
Skin

Bloodstock M2TM Polska 2023 - półfinał we Wrocławiu


Bloodstock M2TM Polska 2023 - półfinał we WrocławiuFoto: Facebook / HeadUp

Już niebawem we Wrocławiu odbędzie się pierwszy z trzech półfinałowych koncertów tegorocznej, polskiej edycji konkursu Bloodstock Metal 2 The Masses. Konkurs przeznaczony jest dla zespołów nieposiadających kontraktów z wytwórnia płytową. Nagrodą główną jest występ na scenie brytyjskiego Bloodstock Festival.

Bloodstock M2TM Polska 2023 - koncert we Wrocławiu

12 marca 2023 we wrocławskim klubie Liverpool odbędzie się pierwszy półfinał w ramach tegorocznego Bloodstock M2TM Polska. Tego dnia zagrają:

HeadUp

Muzyka zespołu to mocny, skoczny i energetyczny hc/metal. HeadUp ma za sobą wiele koncertów zarówno w kraju jak i zagranicą. Dzielił scenę z Gojira, Deez Nuts, Madball, braćmi Cavalera, Acid Drinkers, Flapjack, Materia, Kabanos, holenderski Born From Pain czy amerykański Pro-Pain.

Podczas swojej działalności zespół otrzymał wiele wyróżnień i nagród. Do największych sukcesów można zaliczyć zajęcie 1 miejsca na festiwalu Mayday w 2012, wyróżnienie w WFFM 2014. Zespól kilkukrotnie zagrał europejskie trasy próbując swoja muzykę w takich krajach jak Litwa, Łotwa, Rumunia, Węgry, Czechy, Słowenia, Słowacja.

Kapela posiada w swoim dorobku trzy albumy studyjne: “Dissimilarity Defect” (2009), “Reborn” (2015) oraz “Chain Reaction” (2019).

Synapsa

Jej muzyczna przygoda rozpoczęła się wraz z wydaniem debiutanckiego albumu "Confession" w 2015 roku. Po zakończeniu trasy promującej wydawnictwo zespół postanowił tymczasowo zawiesić działalność.

W poszukiwaniu odpowiedniej formy ostatecznie Synapsa wznowiła aktywność w czteroosobowym składzie: Ernest Swora (wokal), Mateusz Wiktorowski (gitara), Artur Raszewski (perkusja),oraz Jakub Szkiłądź (bas). Muzycznie kapela oscyluje w klimatach metalcore oraz deathcore.

W 2019 roku premierę miał singiel "Open Your Ears" z eksperymentalnym i ekstremalnym żeńskim wokalem Kristiny Bogdanova. Rok później w czerwcu Synapsa powróciła z mięsistą EP-ką "Dissimulation", którą promuje singiel "The Cage". Płyta ukazała się nakładem wytwórni muzycznej LUNA Music Polska.

Sarang

Zespół powstał w 2011 roku pierwotnie jako projekt dwuosobowy. Czuczu i Plaster, mając za sobą historię wspólnego grania w kilku zespołach z pogranicza metalu, postanowili stworzyć coś, co będzie odzwierciedlało ich upodobania muzyczne posiadające wspólny mianownik w postaci melodyjnych wokali, ciężkich, nisko strojonych gitar i pulsującego groove’u.

Ciężka praca zaowocowała powstaniem pierwszej płyty “Prisoners” w maju 2015 roku, nagranej i wydanej własnymi siłami. Płytę promował utwór “Where to go?” do którego powstał oficjalny teledysk.

Kolejne lata przyniosły zmiany w składzie zespołu, a także występ m.in. na Slot Art Festival 2017, gdzie wygrywając konkurs małej sceny Sarang zaprezentował się na deskach sceny głównej. W 2018 roku zespół zaprezentował teledysk do utworu “Point of no return” będący przedsmakiem kolejnej płyty. Wydawnictwo zatytułowane po prostu “2” ukazało się 6 maja 2019. Ponownie muzycy sami nagrali oraz zmiksowali materiał.

Gwiazdą wieczoru będzie formacja Hostia, natomiast jako gość specjalny wystąpi grupa Quo Vadis. W sprzedaży dostępne są bilety w następujących cenach:

  • 55 PLN - pierwsze 50 sztuk
  • 66 PLN - regular
  • 100 PLN - w dniu koncertu

Wejściówki do nabycia na platformie GoOut. Więcej informacji dotyczących Bloodstock M2TM Polska w osobnym wpisie.