logo
Koncerty
Deadpoint
Bloodstock Metal 2 The Masses
2023-05-05
Skin

Bloodstock M2TM Polska 2023 - półfinał w Warszawie


Bloodstock M2TM Polska 2023 - półfinał w WarszawieFoto: facebook.com/Deadpoint.Poland

Już niebawem w Warszawie odbędzie się kolejny półfinałowy koncert tegorocznej, polskiej edycji konkursu Bloodstock Metal 2 The Masses. Konkurs przeznaczony jest dla zespołów nieposiadających kontraktów z wytwórnia płytową. Nagrodą główną jest występ na scenie brytyjskiego Bloodstock Festival.

Bloodstock M2TM Polska 2023 - koncert w Warszawie

Następne, muzyczne zmagania w ramach Bloodstock M2TM odbędą się 27 maja 2023 w Warszawie w VooDoo Club. Tego wieczoru zagrają:

Axe Crazy

Śląska grupa grająca melodyjny heavy metal, która zdobywa coraz więcej fanów w kraju, jak i za granicą. Ich pierwszy album "Ride on the Night" (2016) zdobył świetne recenzje od zagranicznych portali muzycznych. Obecnie przygotowują się do koncertów promujących najnowszy, nagrany z nowym wokalistą pełnowymiarowy krążek pod tytułem "Hexbreaker".

.bHP

6,44 osobowy debiutujący zespół nu’metalowy z Warszawy który powstał w 2019 roku. Na koncie mają świeżo wydany album ".bHP" (2022).

Nenufar

Nenufar powstał w lutym 2022 roku w Bytomiu i tworzą go doświadczeni muzycy - w tym Mariusz Świątczak - uczestnik XII edycji programu ‘‘The Voice of Poland’’. Gatunek, którym się określają to połączenie muzyki metalcore'owej z metalem symfonicznym oraz gothyckim. To niecodzienne połączenie eterycznego, delikatnego kobiecego wokalu z solidnym męskim growlem, ciężkim brzmieniem gitar oraz elementami muzyki klasycznej.

W lipcu 2022 roku wydali trzeciego singla, który jest równocześnie dopełnieniem EP pt. "Last Goodbye". Mimo krótkiego czasu istnienia zespołu, utwory odbiły się szerokim echem w sieci, dzięki czemu mogą pochwalić się dzieleniem sceny z takimi zespołami jak: Michał Stawiński i Oberschlesien, czy też zespół Closterkeller, z którym mieli okazję grać podczas jesiennej trasy ”30-lecie płyty Blue”.

Deadpoint

Zespół powstał w 2010 roku. Zadebiutował w 2012 roku. W swojej dotychczasowej działalności zdążył m.in nagrać demo, zająć 1 miejsce na Festiwalu Mocnych Brzmień, 2 miejsce w krajowym finale Emergenza Festiwal, czy wziąć udział w najbardziej prestiżowym konkursie w świecie muzyki metalowej - Wacken Battle.

Ukoronowaniem tej 3-letniej twórczości jest debiutancki krążek pod tytułem "The Art Of Deception”. Deadpoint dzielił scenę z takimi zespołami jak: Illusion, Hate, The Sixpounder, Materia, None, Soufly czy Thy Disease.

Gościem specjalnym półfinału w Warszawie będzie Jesus Chrysler Suicide - legenda polskiego hard core’a. W roli gwiazdy wieczoru wystąpi Hostia, której po premierze czwartej płyty eksperci wróżą naprawdę wielką przyszłość.

Wejściówki do nabycia na platformie GoOut.